Książki z motywem świąt w tle

10 grudnia

Święta nie tylko królują u nas w domach, ale także znajdziemy ten motyw w książkach. Do świąt pozostały dwa tygodnie więc to jest najlepszy moment aby rozpocząć kolejną ciekawą powieść, przy okazji nie zaniedbać obowiązków przedświątecznych – na wszystko jest czas.
Mam dwie książki które bardzo lubię, a gdzieś pomiędzy historią przeplata się świąteczny klimat.KSIĄŻKI Z MOTYWEM ŚWIĄT W TLE:


„Garść pierników, szczypta miłości” – Natalia Sońska

Rozgrzej się herbatą z miodem… czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki?Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu.Wiktor to człowiek sukcesu, który szturmem wdziera się w życie Hanki. Kobieta wkrótce przekonuje się, że jest nie tylko przystojny i czarujący, ale także troskliwy i opiekuńczy. Kiedy Hanka ulega rodzinnej atmosferze przy wspólnym wypiekaniu pierników, coraz trudniej jej poprzestać na niezobowiązującej relacji.Jakby tego było mało, popada w konflikt ze swoją przełożoną, której mąż jest jej dawnym ukochanym. Czy przeszłość stanie na drodze do szczęścia?„Garść pierników, szczypta miłości” to doskonały przepis na zimową opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Spróbujesz?
Książkę czytałam rok temu ale nadal jest jedną z moich ulubionych, a koniec tej historii jest niewiarygodny. Polecam ją i to bardzo!„Przepis na święta” Debbie Macomber

Marzenia o dziennikarskiej karierze towarzyszą Emmie od dziecka. Zatrudnia się w lokalnej gazecie w stanie Waszyngton, ale szef zleca jej jedynie pisanie nekrologów. Wreszcie Emma dostaje szansę, by się wykazać - ma przeprowadzić wywiad z trzema finalistkami konkursu na świąteczne ciasto. Temat na czasie, bo zbliża się Boże Narodzenie. Redakcja wynajmuje dla niej awionetkę, ale problem w tym, że Emma nie tylko nie znosi ciasta, ale też panicznie boi się latania. A już najbardziej nie lubi takich mężczyzn jak Oliver, pilot i właściciel awionetki. Taki przystojny i pewny siebie, że aż... intrygujący.
Świetna książka, z humorem, z fajną nutą zabawy, a do tego jest w niej przepis na jedno ciasto w różnych kombinacjach. Koniecznie sprawdźcie ten przepis!


Jest wiele książek z motywem świat w tle, jednak jak do tej pory te mnie urzekły najbardziej. Nie chcę się za dużo rozpisywać, bo książki mówią same za siebie. Wiele jeszcze nie przeczytałam, więc jeśli ktoś ma jakąś propozycje dla mnie to chętnie poznam tytuły. 


Miłej lektury! 

**opisy i okładki książek pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl
Obsługiwane przez usługę Blogger.