30 filmów muzycznych - taniec w roli głównej

17 września

Zastanawiam się dlaczego przyjęło się, iż filmy w których się tańczy są filmami muzycznymi? Możliwe, że chodzi o to, że w większości filmu leci muzyka i aktorzy tańczą do niej - ale czy nie powinny one nazywać się filmami tanecznymi? Marne szanse żeby się to przyjęło ale ktoś musi zwrócić na to uwagę i będę to ja, czemu nie?

Lubię oglądać takie filmy, bo muzyka i taniec to idealne połączenie. Zawsze chciałam tak tańczyć, zazdrościłam niektórym którzy potrafią się tak ruszać. Muzyka i taniec to magia. Te wszystkie emocje które towarzyszą przy każdym ruchu, te gesty, drobne szczegóły, wzrok, oddech - to coś wspaniałego. Może właśnie dlatego tak bardzo filmy muzyczne (taneczne!) są lubiane.

Chciałabym przedstawić kilkanaście filmów muzycznych (tanecznych! wiem czepiam się :D) które znacie oraz takie których możliwe że nie widzieliście. Bo przecież te mniej popularne czasami są bardziej niesamowite, poruszające, wzruszające, magiczne, i mają lepszą muzykę, i układy.


30 FILMÓW MUZYCZNYCH - taniec w roli głównejSeria Step Up
Czyli najbardziej znane filmy muzyczne, gdzie taniec jest najważniejszy. Każda z części opowiada inną historię ale wspólnym elementem jest oczywiście taniec ale także miłość.
Step Up Taniec zmysłów
Step Up 2
Step Up 3D
Step Up 4 Revolution
Step Up All InSeria Honey
Uwielbiam Honey, to niesamowita historia o dziewczynie która marzy o tańcu ale też pomaga innym. I każda z części właśnie taki ma opis, lecz w każdej jest osobna historia głównej bohaterki.
Honey
Honey 2
Honey 3

Seria Światła sceny
Wszystko jest o dziewczynie która całe życie poświęca aby stać się niesamowitą tancerką, baletnicą. Nie zważając na trudności, przeszkody, stara się spełnić swoje marzenie. W tej serii przede wszystkim balet gra główną rolę.
Światła sceny
Światła sceny Chwytaj szansę
Światła sceny Życie na pointachSeria Street dance
Nie jest tak dobrze nagraną serią ale pokazuje to wszystko co w filmach tanecznych jest - taniec, różne style, połączenie tego no i oczywiście miłość. Przyznam się, że wolę drugą część, może dlatego że kocham latino!
Street Dance 3D
Street Dance 3D 2

Seria W rytmie Hip-hopu
Balet i hip-hop - można pomyśleć, że to nigdy nie będzie dobre połączenie. Otóż można się nieźle pomylić. To wręcz idealne połączenie dwóch rożnych stylów w jedną całość. To też niesamowita historia zagubionej dziewczyny.
W rytmie hip-hopu
W rytmie hip-hopu 2

Seria Krok do sławy
Po śmierci młodszego brata, młody, uzdolniony tancerz uliczny z Los Angeles, wyjeżdża by uczyć się na Truth University w Atlancie, w Georgii. Jednak jego wysiłki by zdobyć edukację, a także ukochaną kobietę, schodzą na boczny plan, gdy postanawia przyłączyć się do grupy swych kolegów w celu wygrania konkursu tańca ulicznego.
Krok do sławy
Krok do sławy 2Jednak te filmy wszyscy znają, albo większość zna, a przecież jest tyle innych, ciekawszych, fajniejszych, zaskakujących, których nie promowali jak popularne serie. A każdy kto lubi filmy muzyczne powinien obejrzeć coś innego.


Wytańczyć marzenia
Oparta na faktach historia, w której Antonio Banderas gra uznanego na arenie międzynarodowej tancerza baletowego Pierra Dulane. Po zakończeniu kariery Dulane (Banderas) jest instruktorem tańca w szkole publicznej w Nowym Yorku. W momencie, kiedy jego metody nauki ścierają się z hip hopowymi instynktami jego uczniów, tworzy zespół, który kreuje nowy styl tańca i staje się jego mentorem.

Just dance - tylko taniec
Lauryn opuszcza rodzinne miasteczko i wyrusza na podbój Chicago uzbrojona jedynie w surowy, nieoszlifowany talent taneczny i marzenia o wielkiej sławie, której początkiem miałaby być nauka w prestiżowej szkole tańca. Niestety, konfrontacja własnych umiejętności z tym, jak oceniają je profesjonaliści, jest dla niej wielkim rozczarowaniem. Pierwsza porażka nie załamuje jednak Lauryn. Młoda i piękna dziewczyna podejmuje pracę i wchodzi w nieoczekiwanie zmysłowy i ekscytujący nowy świat – świat klubów tanecznych.

Muzyka serca
Delphine Lamarre ma dwadzieścia lat i jej pasją jest taniec. Ku niezadowoleniu rodziców, dziewczyna cały swój wolny czas spędza na parkiecie. Zarówno ojciec jak i matka chcieliby, aby córka skończyła medycynę i została szanowaną lekarką. Tylko ukochana babcia zdaje się rozumieć marzenia Delphine. Jako jedyna w rodzinie wie, że wnuczka od dawna oszukuje rodziców; przestała chodzić na uczelnię i przygotowuje się do prestiżowego przesłuchania. Kiedy partner Delphine doznaje kontuzji, casting staje pod znakiem zapytania. Właśnie wtedy, w jej grupie pojawia się przystojny i niezwykle utalentowany tancerz, Marc Painchaud, który nie ma partnerki i również marzy o wzięciu udziału w kwalifikacjach.

Taniec ostatniej szansy
Szesnastoletnia Reya uczyła się w prywatnym liceum. Po tragicznej śmierci siostry jest zmuszona, zacząć naukę w zwykłej publicznej szkole. Na samym początku środowisko nie jest dla niej przyjazne, ale z czasem dziewczyna odkrywa swoje przeznaczenie w grupie tanecznej. Taniec staje się nieodłącznym elementem jej życia.

Bitwa roku
Zbliża się coroczny turniej breakdance, na który zjeżdżają zespoły z całego świata. Chcąc wygrać, Dante prosi o pomoc byłego trenera koszykówki i razem werbują do swojej drużyny najlepszych b-boyów Ameryki.

Beat the world. Taniec to moc
40 tanecznych ekip, 20 krajów i jedna droga na szczyt. Dla jednych taniec to pasja, dla innych jedyna ucieczka. Podczas międzynarodowych mistrzostw tańca Beat the World stawką jest coś znacznie więcej niż puchar. Tam można wygrać marzenia i zrealizować największe nadzieje. W filmie zobaczymy całkowicie wizjonerskie połączenie hip hopu i parkur oraz najlepszych tancerzy ze wszystkich stron świata.


B-girl
Porywająca historia młodej pasjonatki tańca Angel, która porzuca niebezpieczne ulice Brooklynu, aby spełnić marzenia o karierze breakdancerki w Los Angeles. Pozbawiona oddanych przyjaciół i skłócona z przeciwną jej planom matką, Angel musi przezwyciężyć kontuzję i nieufność lokalnych tancerzy, aby stanąć do emocjonującej bitwy b-boyów i udowodnić rywalom, że ona po prostu najlepiej tańczy.

Footlose
Ren MacCormack, nastolatek wychowany w mieście, przenosi się do małego miasteczka, gdzie muzyka rockowa i taniec są zakazane. Jego buntownicza natura bulwersuje mieszkańców.

Sława
Opowieść o grupie studentów prestiżowej nowojorskiej akademii sztuki, których życie wypełnia przemożne pragnienie, by odmienić los i zrobić prawdziwą karierę. Morderczy trening, ulotne marzenia, miłość i pasja stanowią tło dla popisów muzycznych i tanecznych. Ile nasi bohaterowie są w stanie poświęcić dla tytułowej sławy? Jak wysoką cenę są gotowi zapłacić?

Poczuj rytm
Donny będąc w Nowym Orleanie nieumyślnie bierze udział w przestępstwie. Zostaje aresztowany i wysłany do więzienia. Wychodzi na zwolnienie warunkowe i zarabia na ulicach tańcząc. Ale jego opiekun mówi mu, żeby to przerwał. Podejmuje decyzję o powrocie do Nowego Jorku, chociaż mu nie wolno. Jedzie do swojego brata Nicky'ego, który ma klub. Dowiaduje się, że Nicky i jego partner Kaz wypadli z gry, kiedy bogaty facet przekonał Kaz'a, że nie potrzebuje Nicky'ego. Nicky mówi mu, że po prostu wykorzystuje go, aby dostać się do siostry Kaza, która jest również tancerką. Donny nie może pomóc w rywalizacjach między klubami, ale kiedy widzi Aye zaczyna się nią interesować mimo iż Nicky mówi mu, aby się nie zbliżał do niej.

Kiedy skrzypek hip hop grający w metrze w Nowym Jorku napotyka klasyczną tancerkę na stypendium w Manhattan Conservatory of the Arts, iskierki latają. Z pomocą hip-hopowego zespołu tanecznego, muszą znaleźć wspólną płaszczyznę przygotowując się do rywalizacji, która może zmienić ich życie na zawsze. 

Nie mogło zabraknąć naszej produkcji.
Kochaj i tańcz
Główna bohaterka tej historii to Hania, poukładana życiowo, początkująca dziennikarka, która odkrywa nagle, że z tańcem łączy ją znacznie więcej, niż mogłoby się jej początkowo wydawać. Na swojej drodze spotyka fanatyka street dance, Wojtka, marzącego o karierze na Broadway’u. To właśnie dzięki niemu dziewczyna zaczyna rozumieć, że dążąc do stabilizacji może przeoczyć coś bardzo ważnego. W porywającym tańcu wychodzą na jaw wszystkie tajemnice, długo skrywane tęsknoty, może nawet narodzić się miłość.Mam nadzieję, że coś wam się spodobało czego nie widzieliście. Jednak nie wiem czy się zorientowaliście, ale zastawiałam małą pułapkę - otóż filmów jest 29! Chciałabym aby ten 30 był waszym pomysłem. Znasz jakiś film muzyczny - taneczny, podziel się nim =]

Przyznam się do czegoś - ten wpis wydusił ze mnie wszystkie soki (jakbym przetańczyła je wszystkie :D) pisałam go kilka tygodni, ale takie są uroki blogowania. Jednak jak to ja, lubię zbierać do kupy filmy z jednego rodzaju - lubię listy. Lecz to już chyba wiecie. Miłego oglądania, tańczenia, poczujcie rytm!* wszystkie opisy i okładki pochodzą z serwisu filmweb.pl
Obsługiwane przez usługę Blogger.