Wiosna, ach to Ty! - lista rzeczy do zrobienia

17 marca

Od początku przyszłego tygodnia mamy już wiosnę! Oczywiście kalendarzową ale to najlepsza wiadomość, bo to niesamowita pora roku. Wiosną wszystko zaczyna budzić się do życia, kwitnie, słońce jest coraz wyżej na niebie, niebo jest częściej niebieskie. A właśnie dziś zaczął się ostatni weekend zimy. Zauważyliście, że zawsze mówi się o porze roku która nadchodzi, nigdy o tej co odchodzi. Pewnie dlatego, że chcemy się pozbyć tej co mija, więc zima nas opuszcza - wiosna wita.

Aby umilić czas oczekiwania na wiosnę, zrobiłam listę która przyszykuje nas oraz pozwoli się bardziej cieszyć z nadchodzącej pory roku. Fajnie będzie czuć w powietrzu te wszystkie oznaki, te oczekiwanie i radość. I chyba musimy się zacząć więcej uśmiechać. ^-^


"Wiosna, ach to ty!" - czyli lista rzeczy do zrobienia 

- chodź na spacery
Jest coraz cieplej, słońce coraz wyżej, to najlepszy czas aby nawdychać się tlenu, chłonąć smaczną witaminkę D ze słońca, a przy okazji szukać wiosny w otoczeniu.

- przygotuj mieszkanie
Wiosenne porządki! Nie mogło ich zabraknąć, teraz jest najlepszy moment aby odciąć się od zimowego "niecnierobienia" i przyszykować mieszkanie na rześki czas. Zmień pościel na kwiatowe wzory, zmień dekoracje w domu, a może małe przemeblowanie? Wprowadź świeżość do domu.

- koniecznie umyj okna
Koniecznie. Będziesz miała jasny obraz na otaczający cię świat, nie przegapisz wiosny, wywietrzysz mieszkanie, a co najważniejsze - wpadnie więcej światła do mieszkania. No i będzie czysto! Pamiętaj aby zmienić firanki i zasłony.

- przygotuj garderobę
Czas na wyciągnięcie wiosennych ubrań i butów, czas na przymiarki, wyrzucenie zniszczonych ciuchów, no i kupienie nowych (ze zdrowym rozsądkiem). Czas wprowadzić lżejszy styl.

- dodaj kolor do codzienności
Zimą nie chce nam się starać by nawet cieszyć się codziennością, w szczególności w ostatnich tygodniach tej pory roku. Dlatego kiedy zbliża się Dzień Wiosny jesteśmy pełni energii, mamy ochotę zrobić wszystko. Aby nie stracić tego entuzjazmu dodaj do swojej codzienności ulubiony kolor, by umilił ci czas każdego dnia i wprawiał w dobry nastrój.

- zadbaj o sylwetkę/zdrowy tryb życia
Teraz jest najlepszy moment aby zacząć dbać o swój organizm, lepiej się odżywać, oraz aby powalczyć o figurę na lato. Jedz więcej warzyw i owoców, poszukaj nowych niezwykłych przepisów, wprowadź aktywność do codzienności - chociażby spacer. Wiosna jest najlepsza na to wszystko, bo nam się chce, bo mamy motywację.

- świeże kwiaty na stole
Nie ma to jak bukiet świeżych kwiatów na stole, nic tak nie daje radości jak świeżość, niesamowite zapachy i piękne kolory. Nie musisz kupować bukietów codziennie, ale chociaż w niedzielę niech umilają ci nastrój.

- fotografuj codzienność
Nic tak nie cieszy (albo śmieszy) jak przeglądanie starych fotografii. Jednak aby wspominać trzeba uwieczniać niezwykłe momenty - pierwsze oznaki wiosny, pierwsze dni bez kurtki, pierwszy dzień tej wiosny w trampkach, albo pierwsze lody. Nie przeszłość i nie przyszłość, ale właśnie teraźniejszość jest naszą codziennością - ciesz się nią.

- zaplanuj pierwszą wycieczkę w tym roku
Ooooo to jest najlepszy moment na planowanie nowych przygód w tym roku. Niższe ceny atrakcyjnie kuszą nas na letnie wyprawy. Dlaczego masz z tego nie skorzystać? Już, idź planuj nowe przygody! Nie muszą to być Malediwy, nie musi to być nawet Paryż, nie wszystkich stać. Jednak może to być jeden dzień w miejscowości obok, może to być drugi koniec Polski, a może to być twoje ulubione miasto, np. Toruń - moje ulubione, byłam tam chyba z siedem razy i nadal nie mam dość tego miasta. Więc.... do dzieła!

- nowe plany, cele i marzenia
Nic tak nie pobudza, nic tak nie motywuje jak nowe plany. Twórz listy, planuj, wytyczaj sobie cele i spełniaj marzenia. To najlepszy czas, ponieważ mamy dużo więcej chęci, więc warto to wykorzystać.

- przygotuj rower na nowy sezon
Lepiej zrobić to teraz niż wtedy kiedy nadarzy się okazja na wspaniałą przygodę. Trzeba dbać o sprzęt wtedy on się odwdzięczy długimi kilometrami bez usterki. Przyszykuj też rolki, hulajnogi, deskorolki, i co tam jeszcze masz.

- zmień kolory w makijażu/zmień kolor włosów
Eksperymentuj! Nowy sezon - nowa ty, nie musisz niczego radykalnie zmieniać jeśli to nie twoje klimaty, zamiast farby kup szansonetkę. A jak nie włosy to tylko makijaż. Warto poczuć trochę słońca na twarzy, a słońce to ciepłe kolory. Nie bądź nudna, spróbuj czegoś nowego. Baw się!

- zacznij powoli zbierać inspiracje na święta Wielkanocne - a co!
Już w sklepach pojawiają się Wielkanocne zające, jajeczka, kurczaczki. I może jest za wcześnie na dekorowanie i przygotowania, to jednak warto zapisać sobie inspiracje. Wielkanoc nie jest tak hucznie obchodzona jak Boże Narodzenia, ale kto powiedział że nie warto pielęgnować tego święta. Trwają one cały tydzień, od Niedzieli Palmowej aż do Lanego Poniedziałku, i to najlepszy czas aby poczuć ducha świat (powinnam raczej napisać "poczuć kurczaczka tych świąt!"). Święta Wielkanocne nie muszą być nudne, jest tak samo dużo dekoracji, inspiracji, pomysłów, jak na święta BN, więc Wielkanoc nie musi trwać tylko dwa dni. Za mało pielęgnujemy to święto, oj za mało. Dlatego poszukaj inspiracji, zapisz je, a dzień przed Niedzielą Palmową przyszykuj się na wspaniały Wielki Tydzień. Ja już kupiłam jajeczka czekoladowe, takie małe, do babeczek, do dekoracji, a co! :D

- szukaj oznak wiosny każdego dnia
Nie tylko tego jak zakwitają pąki, nie tylko tego, że wszystko wkoło zaczyna robić się zielone. Zwróć uwagę na drobne oznaki - na wyższe temperatury, więcej słońca, na dłuższe dni a krótsze noce, na ludzi którzy nie noszą czapek, i na tych co noszą już trampki, na nowe warzywa i owoce na straganie, na okulary przeciwsłoneczne na nosie, na wiosenne wzory, "na nowe" - szukaj wszędzie, nawet tam gdzie się nie spodziewasz!


Mam nadzieję, że poczujecie jak wiosna nadchodzi, bo ona cieszy. Mam też dla was małą niespodziankę, otóż abyście nie zapomniały niczego z powyższej listy, stworzyłam grafikę z tą listą. Pierwsza grafika na moim blogu!, ale sądzę że nie ostatnia. Starałam się aby była taka wesoła, taka z kolorem, taka wiosenna.

Zostawiam was z linkiem poniżej, życzę miłego dnia... i utopcie Marzannę 21 marca!!! ^-^Grafika - co i jak:
- format A4
- drukuj w wysokiej jakości, a kolory będą intensywniejsze
- powieś w widocznym miejscu 
- pochwal autorkę, bo to jej pierwsza taka grafika :D
Obsługiwane przez usługę Blogger.