2 po 2 - czyli dwie serie które są naszpikowane emocjami

10 czerwca

Uwielbiam książki, ale to chyba każdy już zdążył się zorientować. Ale z drugiej strony jak można ich nie lubić? One są najlepszym lekarstwem do oderwania się od rzeczywistości. A ja lubię czasami tak pobujać się w innych światach, w innych problemach, w innych sytuacjach. A fabuły różnych powieści są do tego stworzone. Takie wkroczenie do nie swojego świata jest przyjemnym zagłuszaniem swoich uczuć. Mylę się?

Rozpoczynam fajny cykl (będzie tylko kila wpisów, nie cała seria) gdzie przedstawię książki w ujęciu znanego wszystkim "gadasz trzy po trzy". Ja zaczynam od serii dwóch książek w zestawie a później będzie więcej, i więcej. Ciekawi co mi z tego wyjdzie? Ja też! ^-^


2 po 2 - seria


1. "Woda i ogień" + "Kamień i sól" Victoria Scott
Nie wyobrażacie sobie co to była za przygoda! Niezwykle ujęta walka o życie, najbliższych, niebezpieczne wyzwania, szalejące żywioły, i przerażający przeciwnicy chcący za wszelką cenę wygrać. Takie połączenie Igrzysk śmierci i czegoś jeszcze - trudno to określić. Ale klimat jest niesamowity!

W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna……dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?
Tak w skrócie przedstawia się opis pierwszej książki. I mówię wam, wciąga niesamowicie, a wszystko co jest po drodze przyprawia czasami o dreszcze.  A zakończenie? Nigdy w życiu nie powiedzielibyście, że to jest zakończenie. To trzeba przeczytać.


2. "Piękna katastrofa" + "Chodząca katastrofa" Jamie McGuire
Przyciągnęłam mnie okładka drugiej części, pierwsza nie za bardzo ale jak przeczytałam opis to musiałam mieć ją w swoich łapkach. Cóż to była za burza emocji, aż chciało się czytać dalej i dalej.... i ten zakład.

Opowieść o trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi.
Dziewiętnastoletnia Abby Abernathy wybiera uniwersytet jak najdalej od domu rodzinnego, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki alkoholiczki i ojca hazardzisty oraz o własnej głęboko skrywanej tajemnicy. Marzy o ustabilizowanej przyszłości.
Travis Maddox uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec: brutalną siłę, fantazję i niefrasobliwość w związkach z dziewczynami, które o dziwo nie mają mu za złe, że zalicza jedną po drugiej. Tylko Abby - choć czuje, że jakaś zupełnie dla niej niezrozumiała siła przyciąga ją do tego chłopaka - nie chce mu ulec. A jednak godzi się na proponowany przez niego zakład: jeśli wygra ona, Travis zostawi ją w spokoju; w razie jego wygranej zamieszka z nim na miesiąc.
Czego Abby boi się bardziej? Wygranej czy przegranej?
Opis jest luźny ale wierzcie mi, takiej zabawy emocjami i czuciami to ja dawno nie widziałam (czytałam). To trzeba przeczytać. Druga część jest oczami chłopaka, ale nie rezygnujcie z jej przeczytania, ponieważ można się dowiedzieć dużo więcej o ich relacji, o tych uczuciach między mini i dlaczego są takie burzliwe.To są dwie serie po dwie książki które uwielbiam. A do tego te okładki. Czytaliście? Co o nich sadzicie?
Może macie coś nowego czego jeszcze nie czytałam, chętnie przyjmę propozycje ciekawych książek. ^-^


*opisy i okładki pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl

Obsługiwane przez usługę Blogger.