Co robić kiedy pada deszcz? - oto 10 pomysłów

08 września

Deszcz to zjawisko pogodowe które uniemożliwia wyjście na zewnątrz bez zmoknięcia, i nie obejdzie się bez parasola, oraz całkowicie krzyżuje plany o spędzenie tego czasu na fajnych rzeczach - moja własna definicja deszczowej pogody. Ale żeby być szczerym - to ja uwielbiam deszcz! Jest tyle możliwości aby w końcu zabrać się za długo odkładane sprawy. Te mniej lubiane i te bardziej. Albo po prostu spędzić go z ukochanymi ludźmi na wspólnej zabawie.

Wrzesień to czas kiedy coraz częściej będą pojawiać się opady deszczu. Nieubłaganie lato się kończy i powoli przychodzi jesień (chociaż w tym roku to jest dosyć szybko). Ale nie ma co się smutać. Trzeba spojrzeć na to z innej strony.

Przychodzę z listą rzeczy które możesz zrobić kiedy pada. Bo czasami nie wie się co robić i dobrze byłoby spojrzeć na ściągę. Więc oto i ona:Co robić kiedy pada deszcz? - 10 pomysłów 


1. Posprzątać mieszkanie
Od razu walę prosto z mostu z takim punktem. Pranie, odkurzanie, pozmywanie naczyń, pościeranie kurzy, poukładanie ciuchów w szafie, lepiej robić takie rzeczy kiedy na dworze pada deszcze niż świeci słońce, bo kiedy zawita piękna pogoda to przynajmniej będzie posprzątane a ty wyjdziesz na zewnątrz bez wyrzutów sumienia.

2. Nadrobić seriale
Kto w natłoku codziennych spraw ma czas na takie małe przyjemności. Dlatego kiedy pada to idealny moment aby włączyć sobie serial, jeden odcinek, a później kolejny, i jeszcze jeden... a później "jeszcze tylko jeden" - i masz cały sezon za sobą!

3. Zrobić maraton filmowy
Masz listę filmów do obejrzenia? To świetnie! Teraz jest dobry moment aby zrobić popcorn i włączyć jakiś film, albo dwa, a najlepiej to kilka.

4. Poczytać książkę
Książki to najlepsze co istnieje na świecie. Sięgnij po tytuł który ostatnio chodzi Ci po głowie i zagłęb się w wymyślonym świat bohaterów. Czytaj, czytaj, czytaj.

5. Wypróbować nowe przepisy kulinarne
Co chwila powstają niesamowite, wyśmienicie wyglądające dania które aż proszą się aby je zjeść. Spróbuj zrobić coś, co od dawna chciałaś spróbować. Nie ograniczaj się - ciasto, danie główne, przekąska, kawa jak z kawiarni, możesz spróbować zrobić wszystko.

6. Zaprosić znajomych na kawę
Nie chcesz siedzieć sama w domu to zaproś na kawę znajomych. Najlepiej przegadać taką pogodę. A podtrzymywanie bliskich relacji jest ważne.

7. Pograć w gry planszowe lub karciane
Jeśli masz z kim to nie ma na co czekać, gry planszowe są idealne, bo niektóre zajmują więcej czasu niż jest go w dobie. A zabawy przy tym więcej niż w wesołym miasteczku. Wiem co mówię.

8. Wyjść do kina, muzeum, bowling, siłownię, itp. 
Jeśli nie wiesz co masz robić w domu to wyjdź. W okolicy na pewno znajdziesz jakieś ciekawe miejsca które warto odwiedzić. Ostatnio była premiera filmu który chcesz zobaczyć - idź do kina, masz znajomych którzy też nie wiedzą co robić - idźcie na bowling lub na bilard, lubisz dbać o siebie i budujesz kondycje - idź na siłownię. Jest mnóstwo możliwości.

9. Odwiedzić rodzinę
Dawno nie widziałaś swojej rodziny lub krewnych. To deszcz jest idealny jeśli np. trafi się w weekend, nie ma co czekać, rodzina jest najważniejsza. A kawka u cioci Kloci jest najpyszniejsza.

10. Zacząć pisać bloga / napisać kilka wpisów do przodu
Chyba nie muszę pisać, że prowadzenie bloga to najfajniejsza rzecz pod słońcem. Nie musisz od razu myśleć o popularności, o tym aby być znanym blogerem i zarabiać kupę kasy. Blog to frajda dla ciebie i to jest najważniejsze, aby to przynosiło radość a nie przymus.

11. Weź parasol, kalosze i ciesz się deszczem!
Deszcz wcale nie jest taki zły, może dostarczyć dużo frajdy, a dla tych co lubią fotografię - niesamowitych kadrów. Więc chociaż raz spójrz na deszcz jako coś wspaniałego.


Mam nadzieję, że przekonałam was do deszczowej pogody i teraz nie uważacie jej za coś złego, tylko jako szansę.


Jak zwykle mam wspaniałą grafikę do wydrukowania, do przyklejenia na tablicę, do przypominania sobie że deszcz to nie koniec świata. Oczywiście wszystko jest darmowe więc łapcie.


Mam nadzieję że wykorzystacie choć część pomysłów kiedy zaskoczą was tysiące kropel z nieba. A może Wy macie jakieś pomysły o których nie napisałam? Piszcie, chętnie przygarnę nowości =]
Obsługiwane przez usługę Blogger.