10 rzeczy, które sprawiają, że jestem szczęśliwa

08 października

Każdy z nas ma takie momenty, chwile przy których świat staje się lepszy, bardziej znośny. Każdy z nas ma po prostu takie rzeczy dzięki którym jest szczęśliwy. Dla niektórych są one wielkie dla innych wystarczą drobnostki. Ja też mam kilka swoich momentów które sprawiają, że jestem po prostu szczęśliwa. Nie ważne gdzie, nie ważne w jakim czasie na ziemi - tak po prostu gdy jest ta "chwila".

Chciałabym dzisiaj przedstawić wam kilka rzeczy, które sprawiają że mój świat staje się przyjemniejszy. Czasami wystarczy mi drobiazg a odpływam rozmarzona we własnych myślach, a czasami po prostu rozpływam się pod wpływem krótkich chwil, momentów.


10 rzeczy, które sprawiają, że jestem szczęśliwa


1. kawa
Szczególnie ta którą mogę wypić skupiając się na niej, nie tej szybkiej, przelotnej która wypita jest w biegu, albo ta którą piję by trzeźwo myśleć.

2. oglądanie pięknych fotografii
Zawsze miałam słabość do pięknych fotografii. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale uwielbiam ten spokój, zatrzymanie chwili, uchwycenie czegoś niewidocznego.

3. wschody i zachody
To te magiczne momenty które zdarzają się codziennie ale nie każdy je zauważa, a ja właśnie lubię ten moment który trwa chwilę, to coś niesamowitego.

4. błogi spokój
Zdarza się tak bardzo rzadko dlatego każdą ciszę, chwilę spokoju, celebruję jak wielkie święto.

5. jazda samochodem
Kiedy jestem za kierownicą jakoś wszystkie problemy przestają mieć dla mnie znaczenie, mimo iż np. jadę na wizytę do dentysty (hehe), nie wiem czemu tak mam.

6. ulubiona muzyka w słuchawkach
Muzyka towarzyszy mi od małego, ale z wiekiem coraz więcej jest spraw które odciągają od słuchawek. Dlatego tak bardzo uwielbiam chwile kiedy mam je na uszach i lecą ulubione dźwięki.

7. zmieniające się pory roku
Uwielbiam patrzeć jak świat się zmienia, jak zmieniają się drobiazgi wokół. Kiedy zmieniają się barwy z brązowych na zielone wiosną, albo gdy zaczyna być więcej dni z deszczem niż ze słońcem co dzieje się jesienią.

8. spacer nad brzegiem morza
Szum fal mnie uspokaja, patrzenie na bezkres, albo niebo które łączy się linią horyzontu z morzem. Cieszę się, że mieszkam w mieście nad "wielką wodą".

9. czytanie książek
Odpływam wtedy w nierealny świat i to wystarczy by odciąć się od całego zła, od problemów i innych nieciekawych rzeczy. Książki to moja miłość totalna więc one sprawiają, że jestem najszczęśliwsza.

10. pisanie
Obojętnie czy takie zwykłe, czy wymyślne posty na bloga, czy powieści, czy nawet moje wiersze. Wszystko co związane z pisaniem i same pisanie jest moim gazem rozweselającym.


To elementy które sprawiają że mój świat staje się lepszy, pojawia się uśmiech i czuję ten wspaniały spokój w serduchu. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez powyższych rzeczy - pewnie straciłabym chęci do wszystkiego. Dlatego cieszę się że są częścią mojego świata.

A wasze małe, szczęśliwe elementy, momenty? Macie takie? =]
Obsługiwane przez usługę Blogger.