30 horrorów - idealnych na Halloween

28 października

Zbliża się święto które większość ludzi nie uznaje bo nie jest ono polskim świętem. Ale też coraz więcej dzieci i młodzieży uważa, że to świetna zabawa, i zamieniają zwykły dzień w straszny czas rodem z hollywoodzkich horrorów. Oczywiście to święto to Halloween.

Nie mam bladego pojęcia jaki ja mam do tego stosunek. Ponieważ lubię te wszystkie kostiumy, cukierki w nietoperze, i wydrążone dynie świecące przeraźliwie. Podoba mi się nawet ta idea "cukierek albo psikus", jednak jakoś nie przywykłam do tego, że tego dnia dzwoni dzwonek i małe dzieci krzyczą powyższe hasło. Nie podoba mi się również to że traktuje się te święto jako obowiązek, tzn. dzisiaj jest Halloween więc ty też musisz je obchodzić. Nie, nie musisz, to nie jest nasze święto. Nie zabraniam nikomu zabawy, ale nie zmuszaj innych jeśli tego nie chcą.

Jednak dla nas polaków każde święto to dobry pretekst do zabawy, więc zapożyczyliśmy Halloween i teraz mamy dodatkowy dzień do organizowania imprez. Żyć nie umierać.

Przechodząc do sedna. Nie organizuję imprez typowo przebieranych, nawet na takie nie chodzę (nikt ze znajomych nie organizuje), ale można ten dzień spędzić inaczej lecz w klimacie straszenia, a mam tu na myśli seans filmowy z horrorami w roli głównej!

Ponieważ jestem człowieczkiem ze słabymi nerwami, to nie oglądam horrorów. Kiedyś byłam na "Klątwie" w kinie i to był jedyny i ostatni raz. Później oglądałam "Ring" przez palce i co chwila pytałam taty co się dzieje. Jedynie "Oko" widziałam całe, no i nowszą wersję "Carrie". Ale jeśli zobaczycie te filmy (dwa ostatnie wymienione) to raczej to są takie thrillery, więc moje nerwy wytrzymały. Prawda jest taka że ja po prostu panicznie się boję, że te wszystkie straszne rzeczy przydadzą się mnie, mimo iż to jest fikcja. Chociaż kiedyś na religii oglądaliśmy "Egzorcyzmy Emily Rose" - nie polecam oglądać tego w ciemną noc, hahaha. Dobrze że to było dawno i połowy nie pamiętam, ale trauma została mi do dzisiaj i wiem że tego filmu nie tknę nigdy więcej.

Znowu odbiegam od tego co najważniejsze, czyli listy filmów.

Jak już przeczytaliście, ja i horrory nie idziemy tą samą drogą, a przecież lista musiała jakoś powstać. To tego zadania zaangażowałam dużo wcześniej moją kuzynkę. Basia kocha horrory, zna ich sporo dlatego sporządziła listę 30 horrorów podzielonych na 3 kategorie "straszności" (hihi, fajne słowo). Od tych mega strasznych, przez te mniej straszne gdzie idzie spać w nocy, do tych co są oparte na faktach! :D

No to zapraszam...


30 HORRORÓW - idealnych na Halloween 


Mocne że aż strach:


1. Blair Witch - James wraz z przyjaciółmi wyrusza do upiornego lasu, aby odkryć prawdę o zniknięciu swojej siostry.
2. Sinister 1 - Autor powieści kryminalnych po przeprowadzce znajduje na strychu projektor ze starymi taśmami. Oglądając materiały, odkrywa szokującą prawdę o nowym domu i jego poprzednich mieszkańcach.
3. Sinister 2 - Zwolniony z pracy zastępca szeryfa kontynuuje śledztwo, podążając tropem demona Bhugula. Chcąc przerwać serię morderstw, trafia do domu zamieszkałego przez Courtney i jej dwóch synów.
4. Omen - Po śmierci nowo narodzonego syna bogaty Amerykanin decyduje się na adopcję innego noworodka. Ukrywa jednak ten fakt przed żoną.
5. Ring - Reporterka trafia na ślad kasety wideo, z powodu której giną kolejni ludzie.
6. 1408 - Adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Mike Enslin, autor książek o zjawiskach paranormalnych, próbuje podważyć mit pokoju nr 1408.
7. Constantine - Adaptacja komiksu "Hellblazer" opowiadająca historię Johna Constantine'a - egzorcysty, który musi stanąć do walki o dusze wszystkich ludzi, by tym samym ocalić siebie od wiecznego potępienia.
8. The tunnel - Ekipa telewizyjna schodzi do opuszczonego tunelu metra, aby poznać jego tajemnicę.
9. Prometeusz - Grupa odkrywców organizuje wyprawę do odległych zakątków wszechświata. Wkrótce poszukiwania początków ludzkości zamienią się w walkę o przetrwanie gatunku.
10. Naznaczony - Po upadku z drabiny chłopiec traci przytomność. Będąc w śpiączce, wchodzi do świata umarłych.


Dobre ale jakoś zaśniesz:


1. Oko - Po operacji przeszczepu rogówki Sydney zaczyna widzieć dziwne rzeczy.
2. Carrie - Adaptacja debiutanckiej powieści Stephena Kinga. Nieśmiała i poniżana przez uczniów Carrie odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne.
3. Sielent Hill - Rose zabiera swoją 12-letnią córkę do tajemniczego miasteczka Silent Hill, którego nazwę od jakiegoś czasu dziewczynka wykrzykuje podczas snu.
4. Tropiciel mogił - Ekipa telewizyjna zostaje uwięziona w nawiedzonym szpitalu psychiatrycznym.
5. Ghotika - Młoda pani psycholog pewnego razu budzi się jako pacjentka własnego szpitala. Musi udowodnić wszystkim, że została niesłusznie oskarżona o morderstwo.
6. Czarna śmierć - Anna i grupa młodych ludzi walczą w starym szpitalu z duchem śmiertelnej zarazy.
7. Sierociniec - Laura z mężem i adoptowanym synem wprowadza się do pustego sierocińca. Ich dziecko zaczyna bawić się z niewidzialnymi kolegami.
8. Mgła - Adaptacja opowiadania Stephena Kinga. W gęstej i nieprzeniknionej mgle na ludzi zaczynają polować tajemnicze istoty.
9. Jestem legendą - Tajemniczy wirus wymordował lub zamienił w krwiożercze bestie prawie całą ludzkość. Samotny naukowiec Robert Neville poszukuje szczepionki, by odwrócić mutację.
10. Klątwa - Karen zaczyna pracę jako pielęgniarka w tajemniczym, zaklętym domu.


Uważaj to zdarzyło się naprawdę:


1. Obecność - Słynna para badaczy zjawisk paranormalnych zostaje poproszona o pomoc rodzinie, którą terroryzuje potężny demon.
2. Obecność 2 - Lorraine i Ed Warren udają się do północnej części Londynu, aby pomóc samotnej matce wychowującej czwórkę dzieci, której dom jest nawiedzany przez złośliwe duchy.
3. Egzorcyzmy Emily Rose - Emily zostaje opętana przez demony. W trakcie egzorcyzmów umiera, a ksiądz, który je odprawiał, zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci.
4. Amityville - Młode małżeństwo z trójką dzieci wprowadza się do domu, w którym dokonano wielokrotnego morderstwa. Nie zdają sobie sprawy, że duchy zmarłych pożądają nowych ofiar.
5. Dziewczyna z sąsiedztwa - Nastoletnia Meg i jej niepełnosprawna siostra po stracie rodziców trafiają pod opiekę dalekiej ciotki Ruth, która wraz z synami nie ma wobec dziewczyn dobrych zamiarów.
6. Udręczeni - Cierpiący na raka Matt wraz z matką przeprowadza się do nowej posiadłości. Wykończony chorobą chłopak zaczyna mieć halucynacje i widzieć duchy.
7. Koszmar z ulicy wiązów - Czworo nastolatków z ulicy Wiązów jest nawiedzanych w snach przez mężczyznę o zniekształconej i poparzonej twarzy.
8. Teksańska masakra piłą mechaniczną - Grupa przyjaciół musi stawić czoło psychopacie uzbrojonemu w piłę mechaniczną.
9. Wzgórza mają oczy - Kiedy jadący przez pustynię samochód psuje się, pasażerowie stawiają czoła zmutowanym kanibalom.
10. Rytuał - Młody diakon nie jest pewien swojego powołania. Trafia do Watykanu, gdzie pod okiem ekscentrycznego duchownego poznaje ciemną stronę Kościoła katolickiego.

*opisy i okładki pochodzą z serwisu filmweb.pl


To na tyle, mam nadzieję że się trochę przestraszycie. Podobno podniesienie ciśnienia (co jakiś czas, nie codziennie) sprzyja zdrowiu. A taki rodzaj filmów jest chyba najlepszy do wywołania ataku serca, przynajmniej w takich przypadkach jak mój (bojaźliwych, małych ludzi :P).

A może znacie jeszcze jakieś horrory, których tu nie ma a są warte uwagi? Dajcie znać =]

PS. Ja znam, np. "Dark Water" (wiecie kiedyś oglądałam horrory ale to oglądanie wyglądało - ja się gapię w ścianę a inni mi mówią co się dzieje :D).
Obsługiwane przez usługę Blogger.