Dekoracje Wielkanocne + małe prezenciki DIY

23 marca

Za tydzień święta, mimo iż święta grudniowe są bardziej huczne to ja lubię Wielkanoc - za to że jest tak bardzo wiosenna. A co! Zawsze w przeddzień niedzieli palmowej zaczynam dekorować mieszkanie, bo mimo iż te święta to tylko tydzień, to ja lubię ten okres. Dekoracje też są cudowne, widzieliście ile jest możliwości? Nieskończenie wiele pomysłów, idei, przepięknych stroików. A jakie cuda można wytworzyć do jedzenia?!

Jeśli tak samo jak ja lubicie dekoracje to koniecznie musicie założyć konto na pinterest.com, tylu inspiracji chyba nie ma nigdzie indziej.

W tym roku postawię na prostotę, na delikatność. Nie lubię udziwnień, a poza tym nie mam już tyle czasu jak rok temu. Zauroczyły mnie przepiękne stroiki, bukiety z masą kolorów. Marzy mi się przepiękny bukiet z tulipanów. Musze taki sobie sprawić.


DEKORACJE WIELKANOCNE + małe prezenciki DIY

1. Tulipany
To jest dodatkowy akcent wiosenny. W tym roku jakoś tak bardzo, bardzo, bardzo brakuje mi świeżości w codzienności. I właśnie te kwiaty na święta chcę postawić na stół.

2. Gałązki ozdobione jajeczkami
Mam już takie w pracy, ale w domu też zamierzam postawić. Jest to świetna, delikatna forma na stół czy gdzieś na komodę, półkę, itp. Poza tym bardzo efektowne i naprawdę świetnie wygląda.

3. Słoik z cukierkami
Jest to niezwykle fajny pomysł, a wiecie, piękno tkwi w prostocie. I to mi się podoba. A przy okazji mamy mały poczęstunek dla gości (i siebie).

4. Marchewka pudełko
Idealny drobiazg jako mały prezent dla każdego. Coś nietypowego. Można zapakować cukierki, albo inne cudeńka i podarować komuś bliskiemu.

- szablon/wzór kontur pudełka
- szablon/wzór kolorowy

Drukujemy, wycinamy, zaginamy, kleimy - łatwy sposób na... marchewkę :D

5. Króliczek-lizaczek
Niesamowita niespodzianka dla najmłodszych ale i nie tylko. Podobny pomysł jak na mikołajki z reniferem. A tu króliczek w kilku odsłonach. To naprawdę niesamowity drobiazg.
- szablon/wzór królik 1
- szablon/wzór królik 2
- szablon/wzór królik 3


Tak w tym roku będą wyglądały moje święta Wielkanocne. Mam nadzieję, że trochę was zainspirowałam i sami stworzycie coś niesamowitego dla siebie i dla kogoś z bliskiego otoczenia.

*źródło wszystkich obrazków - pinterest.com
Obsługiwane przez usługę Blogger.