Przestań myśleć do tyłu, spójrz w przód

23 lutego

Wszystko zaczyna się zmienić. Coś się kończy, coś zaczyna, w międzyczasie jest ogrom nerwów, stresu, strachu, ekscytacji, ale też i niepewności - bo czy aby na pewno ścieżka którą się wybrało, jest tą odpowiednią? Każde pytanie rodzi dwa kolejne - Czy nie zrobiło się błędu? Czy może jednak źle się wybrało?

W tym miejscu, tutaj, teraz, gdzie stoisz, siedzisz, leżysz - mówię Ci - przestań!

Wiele rzeczy na pewno się udało, ale jeśli zdecydowałaś się na zmiany to znaczy że nie było kolorowo, nie było wystarczająco dobrze aby zostać tam gdzie się było. Dlatego pytania o żal, o błędy - zapomnij o nich, te pytania nie istnieją. Liczy się tylko to co zrobisz za chwilę. Nie wczoraj a jutro, nie tydzień temu, a to co będzie za tydzień, nie liczy się zeszły rok, tylko się ten nadchodzący. Bo przeszłości nie zmienisz, a na przyszłość masz ogromny wpływ.

Możesz żałować tylko tego, że nie zrobiłaś tego wcześniej, możesz żałować wszystkiego, tylko nie rozpaczaj, rozpacz jest potężniejsza od żalu i bardziej wyniszcza. Wstań, zepnij pośladki i działaj, nie "za chwilę" tylko teraz.

Zawsze wzruszają mnie historie w których ludzie pomimo wszystko spełniają marzenia. Nie narzekają że mają ciężko, nie biadolą że brak im pieniędzy, że "w ich wieku to już nie ma sensu". Każdy moment jest dobry, każda chwila jest odpowiednia, każda osoba powinna spełnić marzenia.

Marzenia to nie przywilej bogatych, trzeba zapomnieć o takim myślnemu. W dzisiejszych czasach można zrobić wszystko, dosłownie wszystko! Wystarczy uwierzyć w siebie, zrobić plan i działać. A gdy życie podstawi Ci pod nogi kłodę - wystarczy ją przeskoczyć, gdy będzie za duża - wspiąć się na nią. A gdy upadnie i zatarasuje Ci drogę, zawsze można się pod nią przeczołgać.

Każda przeszkoda jest do pokonania. Więc nic nie stoi na Twojej drodze.


Piszę to do Ciebie, jak i do siebie. Gdy będziesz myślała że jest za późno, że już nie masz siły, wróć tutaj, przeczytaj to raz jeszcze, a potem po raz kolejny. I wracaj gdy tylko będziesz miała chwilę zwątpienia. Szkoda marnować czas na zamartwianie się, ten czas wykorzystaj po prostu lepiej. Wykorzystaj go na to co kochasz.
Obsługiwane przez usługę Blogger.