Jak mieć dobry dzień? - 10 małych porad

25 lutego

Czasami każdy potrzebuje małej pomocy aby sprawić żeby dzień był chociaż trochę lepszy. Czasami po prostu sami nie potrafimy wskrzesić w sobie iskierki która by pomogła aby nadchodzący dzień był lepszy. Myślimy o tym, wizualizujemy, staramy się, ale to nie przekłada się na realia. 

Są dni kiedy myślimy sobie, że lepiej byłoby pozostać w łóżku i nie wystawiać nawet nogi. Ale niestety nie zawsze można sobie na to pozwolić. Codzienne obowiązki sprawiają, że czasami złe dni zdarzają się nad wyraz często. Chociaż chcemy aby większość tygodnia była fajna, to czasami nie jesteśmy w stanie sprawić aby tak było. Czasami po prostu nie wiemy. A przecież większość zależy od nas samych, od naszego podejścia. 

Możesz sprawić aby dany dzień stał się całkiem dobry. Wystarczy trochę zaangażowania i chęci - wystarczą drobne rzeczy. Jak mieć dobry dzień? - 10 małych porad1. Wstawaj razem z budzikiem

2. Załóż wygodne ubranie

3. Zacznij dzień od ulubionego napoju

4. Zjedz coś bardzo smacznego

5. Włącz ulubioną muzykę

6. Powiedz komuś bliskiemu "Kocham cię"/"Lubię cię"/"Dzięki że jesteś"

7. Z uśmiechem mów "dzień dobry"

8. Uśmiechaj się na okrągło 

9. Zrób to na co masz ochotę

10. Myśl tylko pozytywnie


Niby takie proste, a niekiedy nie mamy możliwości spojrzeć na świat przez różowe okulary. Lecz warto chociaż spróbować cieszyć się każdym drobiazgiem, każdą minutą w której uśmiechamy się lub robimy to na co mamy ochotę. Te małe gesty, te małe sprawy - pomagają przezwyciężyć ciężki dzień. 

Bo...

Wstawanie z budzikiem pozwala nie marnować dnia, im dłużej śpimy tym mamy mniej czasu na podbijanie świata! Codzienne wstawanie o tej samej porze jest dużym plusem dla organizmu. Mamy więcej energii, więcej chęci, jesteśmy w stanie przejść przez kolejny dzień. 

Tylko gdy nosimy to co lubimy i jest to jeszcze wygodne - to potrafimy przenosić góry, w niewygodnych i niekomfortowych ubraniach stajemy się niepewni, przytłoczeni. 

Zaczynamy dzień od śniadania, ale kto powiedział że ma być niesmaczne? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia więc powinien sprawiać eksplozję kubków smakowych. Tak samo z napojem - ja zawsze zaczynam dzień od kawy, bo ją uwielbiam. 

Droga do pracy czy szkoły nie powinna być nudna, muzyka jest lekarstwem dla duszy - słuchaj jej wszędzie i czuj rytmy które płyną w żyła, one dodają energii. To jest fakt. 

Słowa mają ogromną moc, nie sprawiaj by były tylko gulą w gardle. Słowa wyrażają wszystko. Nawet zwykłe powitanie sąsiada z rana sprawi, że może będzie miał lepszy dzień, bo nie wiesz komu uśmiechem poprawisz humor. A może sprawisz że ten dzień będzie dla tego kogoś o wiele lepszy. A to tylko słowa - to aż słowa!

Czasami zastanawianie się czy mam to zrobić czy nie, nie prowadzi to rozwiązania zagadki tylko komplikuje ją jeszcze bardziej. Czasami wystarczy po prostu iść z wiatrem, płynąć z prądem, zrobić to co akurat chce się zrobić. Oczyszcza to przestrzeń, i głowę, gdzie później można ładować się tylko samymi dobrymi wiadomościami, lub nastawieniem godnym każdego komika, albo prześmiesznym małym kotkiem (youtube rządzi!)

A to tylko małe porady, co by były gdybyś szedł według tych większych

Obsługiwane przez usługę Blogger.