A jak Akcja - projekt.MARZENIA

28 kwietnia

Ostatnia litera w moim projekcie MARZENIA, to A jak Akcja. Działanie które sprawia, że zrobiliśmy już ten krok do przodu i teraz chyba nie ma odwrotu. Albo jesteśmy w trakcie i też nie ma odwrotu. Bez tego realizacja marzeń nie ma racji bytu. Nawet jak nie zdajesz sobie sprawy, że marzenia składają się z kilku czynników, to wiesz, że aby one się spełniły trzeba coś zrobić. I tym czymś właśnie jest akcja - działanie umożliwiające spełnienie planów, celów. I chyba nie bez powodu ustawiłam tą czynność na koniec słówka MARZENIA. Bo ostatnią rzeczą jaką robisz w dążeniu do realizacji marzeń jest właśnie akcja.

Musisz zdać sobie sprawę, że tylko dzięki działaniu dokonasz czegoś, bierne siedzenie nie przyniesie owoców. Mimo iż masz wszystkie poprzednie cechy to tylko akcja jest tą która jest czynnikiem zapalnym. Możesz się nastawić, możesz przejąć inicjatywę, możesz się nawet motywować ale tylko dzięki akcji jesteś w stanie czegoś dokonać, czegoś namacalnego.

Akcja - reakcja, każdej akcji towarzyszy reakcja. Tak samo jest z marzeniami, jeśli czegoś naprawdę chcemy, to działamy by zrealizować je krok po kroku. W ten sposób spełniamy swoje plany. Akcja jest jednym z czynników które pomagają ale też i pchają nas by spełniać marzenia. Dzięki niej brniemy dalej, i dalej.

Masz już wszystko, masz wszystkie potrzebne cechy, by wykończyć dzieła - zacznij działać, nie stój, nie myśl za dużo, nie szukaj wymówek. Myśl tylko o tym, że tego właśnie chcesz - i niech ta myśl towarzyszy ci aż do końca realizacji marzeń. Jeśli już ci się uda, będziesz się cieszyć ze spełnionego marzenia, wtedy dopiero możesz się zamartwiać. Tylko nie wiem czy wtedy będziesz jeszcze miał czym.

***

To koniec mojego projektu. Nie będę podsumowywać całości w tym poście, chcę zrobić osobny razem z grafiką liter. ^-^
Obsługiwane przez usługę Blogger.