Dzień książki - 5 książek które wywarły na mnie ogromne wrażenie

22 kwietnia

Jutro najbardziej oczekiwany dzień dla pisarza ale też miłośników czytania - Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia. Nie wyobrażam sobie świata bez książek, bez kolejnych linijek i zagłębiania się w świat wykreowany przez autora. Wiem jak to jest, sama uwielbiam wymyślać i cieszy mnie to jak moje pomysły przelewają się na papier. Kiedyś na pewno przeczytacie coś mojego, obiecuję! Może już całkiem niedługo ^-^ Czytanie i pisanie to mój żywioł, nie mogłabym bez tego żyć.

Chciałabym, związku z tym dniem, przedstawić wam książki które wywarły na mnie duży wpływ, które na dobre wyryły się w mojej pamięci, i chętnie do nich wracam, szczególnie myślami.


5 książek które wywarły na mnie ogromne wrażenie


1. Dotyk Julii. Trylogia. (org. Shatter Me, Unravel Me, Ignite Me, Unite Me) - Tahereh Mafi
Niesamowicie przedstawiony świat, bohaterowie, niezwykle poplątane relacje, i taka nutka tajemnicy, napięcia. Coś niesamowitego, czytałam ją na w początku zeszłego roku, ale ciągle myślę o niej. Niesamowicie wyryła mi się w pamięci. Szczególnie postać głównej bohaterki, te jej myśli.

2. Klątwa tygrysa (org. Tiger's Curse) - Colleen Houck
Oczywiście wszystkie cztery części nie tylko pierwszy tom. Niezwykłe tajemnice, zagadki, przygody, i te zawiłe relacje uczuciowe. Wszystko to jest tak pięknie opisane, pięknie się przeplatają wątki. Cudo. Tak strasznie czekam na ekranizację tego, tylko nie wiem czy się doczekam.

3. Trylogia czasu (Czerwień Rubinu - Rubinrot, Błękit Szafiru - Saphirblau, Zieleń Szmaragdu - Smaragdgrun) - Kerstin Geir
Uwielbiam całą serię, podziwiam te wszystkie zawiłości czasu, przeskoki, że wszystkie elementy w książce mają swoje miejsce, i że autorka niczego nie pomyliła. To jest niezwykle zawiła historia ale jakże genialna. Szkoda tylko, że zrezygnowali z przepięknych polskich okładek (jeśli ktoś ma te książki a chciałby odsprzedać to ja chętna!)

4. Akademia Mitu (Dotyk Gwen Frost - Touch of Frost, Pocałunek GF - Kiss of Frost, Tajemnice GF - Dark Frost, Wina GF - Crimson Frost) Jennifer Estep - wszystkie cztery części, są jeszcze dwie ale nie wydane jak na razie w Polsce. Uwielbiam przygody Gwen. Te książki miały w sobie wiele tajemnic, jeszcze więcej przygód, i całkiem spoko zaskakujących wątków. Mam nadzieję , że będzie cała seria w Polsce a nie tylko część.

5. 7 razy dziś (org. Before I fall) - Lauren Olivier
Najlepsza książka wszech czasów, już nie mam pojęcia ile razy ją czytałam a ciągle nie mam dość. Niesamowicie pokazuje co w życiu jest najważniejsze, ile refleksji mam przy niej, ile myśli krąży. Moja pozycja obowiązkowa każdego roku. A teraz jeszcze nie mogę się doczekać filmu. Miał już być! Gdzie on jest?!


Te książki, przez ostatnie lata zapamiętałam najbardziej, i często wracam myślami do ich fabuł. To one wywarły na mnie tak ogromne wrażenie, że są w tym zestawieniu. Szczególnie do ostatniej z nich wracam zawsze, choć wydaje się łatwą książką to wcale taka nie jest.

A jakie są wasze? Macie jakąś książkę która szczególnie zapadła wam w pamięci?  ^-^
Obsługiwane przez usługę Blogger.