Dzień Dziecka - 20 moich ulubionych bajek/animacji starszych i nowszych

01 czerwca

Pierwszym moim zamysłem na dzisiejszy wpis była lista bajek, tak! - wszystkich fajnych animacji, ale jak zaczęłam szukać to się przeraziłam. Wiecie ile bajek/animacji zostało wyprodukowanych od 2000 roku? Ponad 10000, z różnych krajów. A przed tą data jest jeszcze więcej. Więc jakbym miała je tu wszystkie wypisać, to nie dałabym rady.

Dlatego postanowiłam zrobić inaczej, napisać 10 nowszych i 10 starszych animacji i bajek, które bardzo lubię. Kolejność jest przypadkowa bo nie mogłabym wybrać według kolejności, nie jestem wstanie wybrać tej najbardziej ulubionej.


10 nowszych bajek/animacji które lubię1. Zaplątani
2. Merida Waleczna
3. Kraina Lodu
4. Zwierzogród
5. Pingwiny z Madagaskaru
6. Sekretne życie zwierzaków domowych
7. Rio
8. Turbo
9. Alvin i wiewiórki
10. Załoga G


10 starszych animacji/bajek które lubię1. Piękna i Bestia
2. Księżniczka Łabędzi
3. Anastazja
4. Pocahontas
5. Śpiąca Królewna
6. Kopciuszek
7. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
8. Bernard i Bianka
9. Casper
10. Niekończąca się opowieść

*okładki pochodzą z filmweb.pl

Jak miło było przypomnieć sobie bajki z mojego dzieciństwa. Przeglądając listę wszystkich bajek przypomniałam sobie na jakich byłam w kinie jak byłam mała, jakie bajki oglądało się w telewizji, a jakie na VHS, na kasety, kto jeszcze pamięta o kasetach?

Na moim osiedlu jest wypożyczalnia, tzn. już powoli staje się nie wypożyczalnią. Kiedyś chodziło się do niej i wypożyczało filmy na tydzień na kastach. Pamiętam jak tata szedł i wypożyczał po 10 filmów , bo w większych pakietach było taniej. Nie było tak jak teraz, że wszystko jest w sieci albo w jakimś supermarkecie prawie za grosze. Kiedyś to były eskapady, szukanie, oglądanie po ile się dało razy aby zapamiętać coś fajnego.

Później jak weszły płyty DVD, to oczywiście nasza wypożyczalnia poszła z duchem czasu i wyprzedawała wszystkie VHSki. A teraz kiedy DVD powoli znikają (serio, tak się dzieje), moja kochana wypożyczalnia musiała pomyśleć jak to inaczej może zarabiać na siebie, i część powierzchni przeznaczyła dla graczy, a druga cześć jest foto - druki, koszulki, kubki, itp. Takie niestety czasy nadchodzą dzięki nowoczesnej technologii.

No ale ja tu gadu, gadu a Dzień Dziecka pełną parą. Tak, tak, nadal jestem dzieckiem, zawsze sobie to tłumacze tak: "skoro mam rodziców to jestem dzieckiem", czyli święto mogę obchodzić ^-^

Tak nawiasem to sobie zrobiłam prezent i poszłam do kina na bajkę dla "dorosłych" - na najnowszą część Piratów z Karaibów. Hey ho przygodo!

Jakie są wasze ulubione bajki/animacje? ^-^
Obsługiwane przez usługę Blogger.