Kulturalne podsumowanie - SIERPIEŃ

03 września

Uwielbiam kulturalne podsumowanie miesiąca, ale chyba to już pisałam ostatnio. Kolejny miesiąc za nami, a ja oglądając swoją listę w BUJO, zanim ją napisałam poniżej, zauważyłam że coraz mniej tego wszystkiego. Nie wiem czy się cieszyć czy martwić. Bo z jednej strony zawsze oglądałam, słuchałam i czytałam sporo rzeczy. Ale z drugiej mam więcej czasu "na luzie" gdzie właściwie cieszę się każdym dniem a nie siedzę z nosem w telewizorze.


Kulturalne podsumowanie - SIERPIEŃ 


MUZYKA

Ostatnio dużo nowości przesłuchałam, ale nie zapisałam. I postanowiłam pisać tutaj tylko te które będę pamiętać, bo wyryją mi się w pamięci. Muzyka to codzienność i nie sposób wszystkiego spisywać na bieżąco.

Demi i Jax "Introduction" - chodzi po mnie codziennie.
Jennifer Lopez "Ni tu Ni Yo" - tak bardzo kojarzy mi się to z innym utworem którego nie potrafię sobie przypomnieć, ale super piosenka.
Taylor Swift "Look What You Made Me Do" - bardzooo ciekawy teledysk.
Płyta Imagine Dragons "Evolve" jest obłędna to samo tyczy się płyty Nickleback "Feed the Machine".
Troszeczkę rozczarowałam się płytą Margaret "Monkey Business", ale i tak warto posłuchać.
No i płyta Lorde "Melodrama" to jednak nie moje klimaty.
Oczywiście muszę coś napisać czego mam już dość, otóż Shakiry i piosenki "Enamore", już tego słuchać nie mogę.


KSIĄŻKI (skala 1-5)

"Tysiąc pięter"  Katharine McGee - ⭐ - to jest ta książka którą męczyłam dwa miesiące. Nie podeszła mi w ogóle. Akcja dzieje się w wieżowcu który jest tak jakby miastem. Do tego perspektywa kilku bohaterów. Pomieszane relacje między nimi. I język jakim zostało to napisane, wszystko to sprawiło, że męczyłam książkę. Niestety ale nie jest to mój typ. I sądząc po zakończeniu, będzie druga część, oczywiście nie sięgnę po nią.

"Blisko Ciebie" Kasie West - ⭐⭐⭐⭐⭐ - za to o tej autorce i jej książkach pisałam wiele razy (uwielbiam!). Fabuła jest o dziewczynie która zostaje przez przypadek zamknięta na weekend w bibliotece. Jak się później okazje, nie jest sama. Bardzo fajna książka z przygodami i miłością oczywiście. Szybko i lekko się czyta.

"Podbój" Elle Kennedy - ⭐⭐⭐⭐⭐ - trzecia cześć serii "Układ", i trzyma poziom jak poprzednie. Nie wiem co mam wam o niej napisać (jest super!) ponieważ musicie przeczytać poprzednie części. Zrozumiecie jaka ta seria jest niesamowita i dlaczego miłość zawsze zwycięża, i tak dalej.


FILMY (skala 1-6)

1. Męska rzecz (2) - no rozczarowałam się tą komedią romantyczną, niestety nie było pięknie i cudownie, było nudno.
2. Niepamięć (5) - to było coś, niby troszkę stateczny film, ale naprawdę nie spodziewałam się takich obrotów w fabule, takiego zaskoczenia, na prawdę dobry film.
3. Holiday (4) - nie wiem dlaczego jeszcze tego nie widziałam, ale naprawdę bardzo ciepły film, szkoda tylko że niby świąteczny a o świętach jest tak mało.
4. Doktor Strange (5) - czekałam na ten film z niewyobrażalną niecierpliwością, i troszeczkę się zawiodłam, bo efekty super, fabuła też, ale czegoś brakowało, takiego "wow", ocenę wyżej daję za magię (bo ją kocham).
5. Światła sceny i życie na pointach (5) - genialny film dla młodzieży, oczywiście o tańcu, o tym że marzenia są warte wszystkiego, i nigdy nie wolno się poddawać.
6. Jestem legendą (4) - rozczarowałam się tym filmem, a zapowiadał się tak super. Mimo to podobała mi się fabuła, idea filmu.
7. Labirynt zbrodni (5) - ciekawy film z zagadkami i niepewnymi wskazówkami, podobała mi się fabuła, mimo iż reżyseria nie była taka dobra.
8. John Wick (4) - bardzo dużo zabijania, ale całkiem fajny film akcji, chociaż trochę zbyt prosty.
9. Dziedzictwo Bourne'a (5) - jakiś czas temu zrobiłam sobie maraton z Bournem ale jak widać najnowszej części nie widziałam, aż byłam zaskoczona. To najlepsza część pomimo iż nie ma w nim ani grama Bourne'a, hahaha.
10. Nowy początek (4) - podoba mi się fabuła filmu i jej przekaz, ogólnie nie lubię filmów o obcych, ale w tym podobała mi się postać głównej bohaterki. Była magnetyczna i ta jej determinacja. Całkiem dobry film.

I te które już widziałam po raz enty:
Romeo musi umrzeć (6) - kocham i zawsze będę kochać ten film. Na tych samych falach (5) znowu obejrzałam, fajne to. Skarb Narodów: Księga Tajemnic (4) lubię te filmy, pewnie dlatego że uwielbiam zagadki. Pamiętnik Księżniczki 2 (4) czasami muszę obejrzeć coś śmiesznego na odstresowanie, hahaha. Kraina lodu (6) uwielbiam tę bajkę nie mogłam więc sobie jej odmówić gdy leciała w tv. Podróż przedślubna (3) to chyba jedyny film z Sandrą Bullock którego niezbyt lubię, a obejrzałam sobie dla przypomnienia, teraz będę pamiętać że go nie lubię.


To wszystko co było w sierpniu, teraz mamy wrzesień i czas zapisywać nową listę. Oglądaliście coś? Podobało wam się? Dajcie znać =]
Obsługiwane przez usługę Blogger.