Zrób świąteczną kawę w domu! - przepis

12 grudnia

Nie wyobrażam sobie magii świąt bez porządnej kawy. Nie takiej którą robimy sobie codziennie. Nawet nie takiej którą urozmaicamy tylko odświętnym kubkiem. Lecz bardziej taką którą spotykamy w kawiarniach, czy na obrazkach w internecie. A ja dzisiaj powiem Ci jak taką kawiarnianą kawę zrobić w domu. Bo przecież możesz.

Kocham kawę i pewnie dlatego zrobiłam sobie kurs baristy. Z drugiej strony pewnie dlatego, że zawsze chciałam wiedzieć co mi podają w kawiarniach. Serio, zawsze ciekawiło mnie jak się robi te wszystkie smakowe, świąteczne kawy. I teraz już wiem, dlatego podzielę się tą wiedzą, bo czemu nie?!

Zanim podam przepis na świąteczną kawę, to powiem szczerze, że nie zrobicie idealnie takiej kawy jak w kawiarni, no chyba że macie ekspres ciśnieniowy. Ale ja nie mam i sobie radzę! 

Ostatnio przygotowałam taką świąteczną kawę w pracy i zrobiła furorę. Myślę, że przez to iż oni po prostu nie wszyscy wiedzą, że to jest takie proste. To co, gotowi na zrobienie świątecznej kawy w domowym zaciszu?


Składniki: 
- kawa (twoja ulubiona)
- mleko (jeśli pijesz do kawy)
- bita śmietana (bez tego się nie obejdzie)
- posypka (taka jak do ciast czy babeczek)
- polewa (najlepsza jest taka gotowa, a nie taka do rozpuszczenia w gorącej wodzie)
- rurki z kremem (takie ciastka)
- pianki marschmallow (duże, małe, obojętnie)

Ok, a teraz przepis. Nie myślcie że będę rozpisywać się na kilka stron bo zrobienie kawy to nie żadna filozofia, a takiej świątecznej tym bardziej. Szczególnie że podam wam przepis na szybką i łatwą kawę świąteczną.

Przepis:
1. Weź swój ulubiony kubek :)
2. Zrób swoją ulubioną kawę. Dodaj mleko jeśli pijesz. Gotowa kawa musi sięgać 3/4 kubka, tak do uszka.
3. Dodaj bitą śmietanę tworząc stożek na kawie. 
4. Posyp posypkę.
5. Polej polewę.
6. Połóż pianki.
7. Dodaj rurkę, wciśnij pod bitą śmietanę.
8. Gotowe! 

Przepraszam za jakość zdjęć ale fotograf ze mnie kiepski :D

Bita śmietana pod wpływem ciepłej kawy szybko się rozpływa więc jak będziecie ją serwować kilku gościom to - pierw zróbcie kawy a dopiero później ozdabiajcie. Nie ozdabiajcie każdej kawy od razu, bo jak będziecie kończyć ostatnią to pierwsza dawno się rozpłynie.

Mówiłam że to nic trudnego. Oto najprostsza świąteczna kawa jaką możecie zrobić sami. Gwarantuję uśmiech każdego kto dostanie takie cudo. Smacznego! =]


*wpis nie jest sponsorowany, pokazuje takie produkty bo akurat takie kupiłam, a chciałam aby było wiadomo o co chodzi =]
Obsługiwane przez usługę Blogger.