7 motywacji do pisania książki

23 listopada

Nie chce Ci się? Nie masz czasu? Nie wiesz po co to robisz? Czy może to tylko wymówki aby obejrzeć kolejny odcinek serialu, kolejny film, albo przejrzeć kolejną stronę ze śmiesznymi obrazkami kotów.

A może zamiast tego usiądziesz i napiszesz kolejny rozdział powieści, która przecież jest twoim marzeniem?

Zastanów się czy lepiej jest zmarnować kolejną godzinę na gapieniu się w sufit czy nie lepiej wziąć laptop na kolana i zacząć pisać, tworzyć, kreować, zagłębić się w wyobraźni.

Lepiej jest coś napisać, tylko jak to zrobić kiedy nie ma się motywacji? Można zrobić tak...


7 MOTYWACJI DO PISANIA KSIĄŻKI


Czym jest motywacja? Czymś co sprawi że zaczniesz działać.

1. PRZYSZŁOŚĆ
Myśl o tym że twoje marzenie będzie rzeczywistością. Książka w księgarniach, na stronach internetowych, publikacje, wywiady, autografy (dobra poniosło mnie), ale czy to nie jest piękne. 

2. TERMIN
Ustalenie własnego terminu, jest jednym z dobrych posunięć. Masz realny namacalny dzień do którego musisz skończyć. Pozwala to na dyscyplinę samego siebie. Można wyznaczyć sobie daty publikacji, promocji, itp.

3. POMYSŁ
Twój pomysł jest niepowtarzalny, jedyny, nikt tego jeszcze nie wymyślił, więc musisz jak najszybciej napisać powieść i ją puścić w świat, zanim ktoś inny wymyśli coś podobnego. Pamiętasz jak było ze "Zmierzchem", a czytaliście "Błękitnokrwistych"? Niby inne historie ale łączy je jedno - wampiry. "Zmierzch" był hitem, a potem zaczęły się pojawiać inne książki o wampirach i zrobiło się - nudno. Więc jeśli masz niepowtarzalny pomysł nie czekaj aż ktoś inny ci go skradnie i opisze. 

4. PATRZ NA ZNANYCH
Inspiruj się historiami znanych pisarzy, patrz na nich. Nie to jak doszli do tego, ale o tym że zrobili to - napisali swoją książkę. Myśl że niedługo ty będziesz tak znana, spełnisz swoje marzenia, będziesz jedną z nich.

5. PLANUJ
Okładkę, promocję, jak to będzie, co by było gdyby, i inne tego typu rzeczy. Myśl o wszystkim tym co napędza cię to tego aby w końcu stworzyć książkę która jest twoim marzeniem. Przecież musisz napisać książkę by móc to wszystko zrealizować. 

6. DOBRE MIEJSCE
To gdzie piszesz wpływa na to jak piszesz, i czy ci się chce pisać. Znajdź kąt gdzie wszystko wokoło będzie ci mówiło, krzyczało, szeptało - "pisz". Nigdy nie szukaj miejsc które sprawiają że twój wzrok ucieka najdalej od fabuły. Włącz ulubioną muzykę i do dzieła.

7. DZIAŁAJ - RUSZ DUPĘ
Tak po prostu, bo przecież nic samo się nie napisze. Pomyśl o sobie, przecież nie możesz ciągle siedzieć na kanapie i nic nie robić, książka sama się nie napisze. 


To jak zmotywowana?

Obsługiwane przez usługę Blogger.