Kalendarz adwentowy - DIY - 3 pomysły

26 listopada

Uwielbiam okres świąteczny. Grudzień to najbardziej magiczny czas w roku (nawet teraz). Szkoda że zawsze trwa tak krótko, i tak szybko leci. Dlatego każdy dzień trzeba chłonąć, doceniać, cieszyć się. 

Oprócz wielu dekoracji które najchętniej postawiłabym w całym mieszkaniu, ale nie mam miejsca, to najfajniejsze są te robione przez siebie dla siebie i innych. Szczególnie najlepszy jest kalendarz adwentowy w którym tradycyjnie każdego dnia do Wigilii otwiera się jedno "okienko". Ta symbolika jest przepiękna.
 
W tym roku znowu będę miała kalendarz ale postanowiłam, że zrobię go sama i nie będzie to już pudełko z czekoladkami (takie tradycyjne). Chcę zrobić coś WOW. I dlatego poniżej znajdują się projekty kalendarzy do zrobienia samemu. Wybrałam te które mają niesamowity efekt ale są proste do zrobienia. 

U mnie będzie każdy po jednym bo robię dla siebie, dla siostry, i dla rodziców którzy też lubią kalendarze, szczególnie tata... lubi wyjadać czekoladki, hahaha. 


KALENDARZ ADWENTOWY - DIY - 3 POMYSŁY


1. kalendarz kopertowy
Kalendarz który można zrobić najniższym kosztem. I do tego można zrobić go na dwa sposoby. Pierwszy - można wrzucić do niego słodycze/małe upominki. Drugi - można zastosować cytaty motywujące. 

Potrzebujesz:
- 24 koperty, można kupić lub zrobić samemu (wzory kopert łatwo znaleźć w przeglądarce - "koperta szablon")
- słodycze/upominki lub 24 motywujące cytaty 
- sznurki/klamerki
- nożyczki
- kijek/patyk/wieszak/ramka/kratka
- ozdoby, wstążki do dekoracji kopert (według gustu)
- drukarka/ chyba że ktoś sam umie rysować koperty 

Jak zrobić?
Drukujemy szablony, wycinamy koperty, ozdabiamy, (następnie robimy dziurki na sznurek - gdy projekt tego wymaga), wkładamy do kopert co chcemy i przewiązujemy przez coś prostego/przyczepiamy do sznurka lub kratki -> wieszamy na ścianie i od grudnia otwieramy.


źródło zdjęcia numer: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć


2. kalendarz pudełkowy
Pudełka nadają się idealnie gdy chcemy włożyć większe rzeczy. Sposób złożenia jest podobny do kopertowych. A do środka możemy włożyć co tylko zechcemy. 

Potrzebujesz:
- 24 pudełka (wzory pudełek łatwo znaleźć w przeglądarce - "pudełko szablon")
- 24 elementy do środka: cukierki, zabawki, itp.
- sznurki
- klej
- nożyczki
- ozdoby do dekoracji pudełek 
- coś prostego: kijek, patyk, wieszak, itp. lub coś kwadratowego jak blacha 
- drukarka/ lub projekt pudełek zrobiony samemu

Jak zrobić:
Pudełka wycinamy, sklejamy, ozdabiamy, (robimy dziurki na sznurek jeśli wybieramy ten projekt), wkładamy coś do środka, układamy według projektu: czy to półce, lub we wzór choinki, albo do kartonu/blachy.

Dorzucam specjalne pudełka Mikołaja, renifera i choinki.


źródło zdjęcia numer: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć


3. kalendarz osiedlowy (domki) 
Najfajniejszy kalendarz ale też zajmuje sporo miejsca. Domki czy choinki można ustawić w małe osiedle. Do takich pudełek wchodzą znaczenie większe upominki. 

Potrzebujesz:
- drukarkę z kolorowym tuszem
- nożyczki
- sznurek
- kijek/patyk/wieszak
- klej
- szablony domków (poniżej)
Do miasteczka dorzucam jeszcze choinkę -> LINK

Jak zrobi? 
Drukujemy, wycinamy, sklejamy, wkładamy podarek, zawieszamy lub ustawiamy i gotowe. 

Domki: zdjęcia 1 i 2 -> LINK1, lub zdjęcie 3 -> LINK2

źródła w linkach powyżej


Inne projekty kalendarzy

Dla leniwych a lubiących kalendarz adwentowy bez niespodzianek z samym odliczaniem mam super Mikołaja. Wystarczy wydrukować, wyciąć, i odliczać do Świąt -> LINK ------->

Moja siostra postanowiła że zrobi sobie jeszcze Mikołaja który schodzi z komina na dół jako taki kalendarz adwentowy - super sprawa. Jest do wykonania bardziej obrazowego dlatego przesyłam link gdzie możecie zobaczyć jak się go robi. 
<-------- LINK


Pomysłów i wzorów jest od groma. Można zrobić każdy z 3 powyższych pomysłów na tysiąc sposobów. Polecam wpisać kalendarz adwentowy w wyszukiwarce grafiki (jeszcze lepsze wyniki dostaniemy gdy wpiszemy po angielsku). Wtedy mamy przed sobą miliony wyników i tyle samo możliwości aby ten kalendarz był niesamowity, a nie taki zwykły z czekoladą.

Ja biorę się do roboty, bo jeszcze muszę dokupić małe podarki do środka a zapełnić 3 kalendarze to nie lada wyzwanie. Do dzieła! 

Obsługiwane przez usługę Blogger.