Dlaczego "teraz" to odpowiedni moment na pisanie powieści

16 listopada

Pomyśl, gdybyś napisała swoją powieść jakieś 2 lata temu, to gdzie byś teraz była? Nadal byś siedziała na kanapie i użalała się nad sobą że powinnaś pisać, czy siedziałabyś w jakiejś kawiarni z widokiem na witrynę księgarni w której na głównej półce stoi twoja książka?

To bardzo dobry przykład, prawda? Bo gdybyś już tą książkę napisała, nie myślałabyś o tym że musisz ją napisać. Myślałabyś o kolejnej albo o tym gdzie jest następne spotkanie z czytelnikami.

Dlaczego "teraz" to odpowiedni moment na pisanie książki?

Dlatego że odkładanie tego na później spowoduje twoją frustrację, smutek, ciągłe myślenie co by było gdyby. A to wszystko z czasem doprowadza do depresji - mówmy otwarcie. Ile razy jak coś nam nie idzie to od razu robimy się drażliwi, a weźmy teraz tak pracochłonną i czasochłonną czynność jak pisanie powieści. Każdy by się załamał. Dlatego przestań się użalać, przestań zwalać winę na świat i na to że nie masz czasu, usiądź w końcu przy laptopie i zacznij klepać w klawisze, inaczej niczego nie napiszesz.

Nikt inny nie napisze za ciebie twojej powieści, nikt inny nie powie ci jak to zrobić. Musisz zrozumieć, że powieści nie napiszesz w 5 minut. To proces długofalowy i jak będziesz odkładać to na później każdego dnia, obudzisz się jako całkiem ktoś inny. Bo zająłeś się czymś innym a marzenia poszły w odstawkę.

Pomyśl co będzie jak skończysz szkołę, studia, zaczniesz pracę która cię nie satysfakcjonuje? Będziesz zwykłym człowieczkiem który miał kiedyś marzenia o napisaniu powieści. Oczywiście możesz napisać powieść mając 30, czy 40 lat. Ale czy będziesz wtedy chciała, mając swoje życie rodzinne i inną pracę, inne priorytety? Wątpię.

Przestań myśleć że masz czas. Przestań odkładać pisanie na później. Bo jeśli powieść jest tym co chcesz zrobić - to to zrób, teraz, w tej chwili złap laptopa, notatnik i zacznij kreślić swój pomył. Spraw by stał się rzeczywistością.

Nie na darmo moje życiowe motto, które nawet sama wymyśliłam brzmi "Spraw by marzenia... żyły", one nie mogą być fikcją, one muszą się spełnić. I właśnie dlatego "teraz" to odpowiedni moment na pisanie powieści, bo później możesz już jej nie napisać.

Obsługiwane przez usługę Blogger.