Dzień Oceanów - 10 filmów z Oceanem w tle

07 czerwca

Oceany - jedyne na świecie które zajmują więcej miejsca niż ląd. Ich potęga i moc jakie w sobie kryją jest niewyobrażalna. Czy ktoś się ze mną nie zgodzi? 

Oceany są bardzo ważne dla ziemi ale i dla człowieka. Jeśli przestaniemy chronić wszystko co w nich żyje to sami długo nie pożyjemy. Dane i fakty mówią same za siebie. Oceany produkują więcej tlenu niż lasy (które oczywiście też są bardzo ważne) i redukują dwutlenek węgla w masowych ilościach. 


Jakiś czas temu obejrzałam dokument na Netflixie "Ciemne strony rybołówstwa - Seaspiracy", i się przeraziłam. To co pokazuje ten dokument jest przerażające. I moim zdaniem każdy powinien go zobaczyć. Każdy! Przez ten dokument, a właściwie dzięki niemu, uświadomiłam sobie jak ważne są oceany. Mimo iż wiedziałam to od dawna to ten dokument dobitnie pokazał że trzeba działać, dbać, i nie zanieczyszczać planety. Również dzięki pokazaniu jak wygląda świat połowów zaprzestałam jedzenia ryb i wszystkiego co się z tym wiąże. Wiem, że nie wszyscy uważają to za prawdziwe i zdrowe, ale każdy ma swoje zdanie i podąża swoją ścieżką - ja wybrałam taką. Nie będę się rozpisywać - po prostu zobacz ten dokument. 


Ale nie byłabym sobą gdybym nie nawiązała do filmów! Dlatego poniżej najlepsze (oczywiście moim zdaniem - jak wszystko na blogu) filmy z oceanem w roli głównej. Jest to mieszanka sensacji, thrillerów, dramatów, itp. Misz masz oceanowy. Enjoy!


10 filmów z Oceanem w tle
8 czerwca to dzień oceanów i cieszę się że powstają takie święta aby przypominać jak ważna jest planeta. 

Obsługiwane przez usługę Blogger.