Lato, nareszcie jesteś! - czyli słoneczna bucket lista

22 czerwca

Dzisiaj jest pierwszy dzień kalendarzowego lata! Czyż to niewspaniale? Tzn. prawda jest taka że wolę zimę (dziwna jestem wiem, wiele osób mi to mówi) ale dużo z was kocha właśnie lato, tą cieplutką porę roku, gdzie ja co roku zionę ducha.

Ale lubię lato ze względu na jego możliwości. Ile rzeczy można zrobić właśnie teraz. Szczególnie że to też czas wakacji. A jak jest wolne, można robić co się zapragnie, można robić wszystko o każdej porze. Serio! Wiecie jak smakują lody o północy? Nie? To może warto spróbować czegoś nowego?!

Przygotowałam listę obowiązkowych rzeczy które trzeba zrobić latem. No dobra, może nie obowiązkowych ale na pewno przyniosą sporo frajdy i czegoś jeszcze. ^-^


Lato, nareszcie jesteś! - czyli słoneczna bucket lista 


1. Zobaczyć  zachód/wschód słońca
To najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek człowiek widział. To jak budzi się albo zasypia dzień. Wiecie jaka to magia? Cudo! To trzeba zobaczyć. A lato to najlepszy czas.

2. Tańczyć w letnim deszczu
Ile to frajdy! Zamiast uciekać pod daszek, wyskocz na deszcz. To niesamowite uczucie.

3. Wykąpać się w morzu/jeziorze
Albo chociaż pomoczyć stopy. To takie przyjemne, i ile ochłody daje. Dobre na upale dni.

4. Pojechać pod namiot
Raz w życiu trzeba tego doświadczyć. Tyle emocji towarzyszy takiej przygodzie - ekscytacja, strach, i co tam jeszcze człowiek posiada wśród emocji.

5. Popatrzeć na gwiazdy
Moje kochane gwiazdy. Nie ma nic lepszego jak ciepła noc, bezchmurne niebo i koc na łące za miastem, bez tych ulicznych świateł. Spróbujcie chociaż raz - to jest jak nie z tej ziemi!

6. Poudawać turystę
Jeśli nie wyjeżdżacie na wakacje do ciepłych krajów, albo na drugi koniec kraju to nie znaczy, że lato będzie zmarnowane. Jestem pewna że nie wiesz ile ciekawych miejsc ma twoje miasto. Zabaw się! Poudawaj kogoś z innego miasta i szukać nieokrytego, koniecznie zabierz aparat - bądź turystą pełną parą.

7. Zrobić lemoniadę
Najlepiej z kostkami kodu, i miętą, i syropem... pycha! Nic tak nie orzeźwia jak zimna lemoniada latem.

8. Próbować nowych rzeczy
Lato to idealny czas aby spróbować nowych rzeczy. To też idealny czas na popełnianie błędów. Kiedy jak nie teraz masz okazję aby zacząć gotować, blogować, śpiewać, tańczyć, skakać, ćwiczyć... i tak dalej, dalej, dalej.

9. Spełnić marzenia/cele/plany
To samo tyczy się twoich marzeń, teraz to najlepszy moment aby wypełnić na co w czasie całego roku nie za bardzo ma się czas. Nie wymigasz się. Lato to czas kiedy słońce później chodzi spać, i wcześniej wstaje, a więc masz dodatkowe parę godzin aby w końcu zacząć swoje projekty.

10. Korzystać ze słońca
Chłoń jak najwięcej witaminy D, nie siedź w domu, korzystaj z uroków lata. Spaceruj, idź na rower, rolki, spotykaj się ze znajomymi, bierz udział w festynach. W wakacje prawie każde miasto szykuje dla mieszkańców jakieś zabawy - wykorzystaj to by dobrze się bawić.

Bonus!

11. Idź do pracy (jeśli jeszcze nie pracujesz)
To nie jest obowiązkowy punkt, ale powiem ci z autopsji, że zbieranie doświadczenia jest najlepsza rzeczą jaką możesz zrobić dla przyszłej siebie. Kiedyś liczył się papierek ukończenia studiów, a teraz to zaczyna nie mieć znaczenia. Teraz liczy się doświadczenie.Nie musisz pracować całych wakacji, wystarczy miesiąc Ale warto nabrać trochę doświadczenia a przy okazji trochę zarobić.Mam nadzieje że spodobały wam się propozycje. Trzeba wykorzystać fakt że jest 25 stopni na plusie a nie na minusie! Tym bardziej że lato przyszło do nas trochę później niż w zeszłym roku. Ja korzystam pełną parą, już nawet spaliłam kark i ramiona (po raz kolejny), a wystarczyło wyczyścić oczko wodne. Wszystko mnie boli XD


Oczywiście mam dla was wspaniałą (jak na moje możliwości ) grafikę z powyższą listą. Jeśli spodobała wam się - dajcie znać, będzie mi miło. ^-^


Grafika - co i jak:
- format A4
- drukuj w wysokiej jakości, a kolory będą intensywniejsze
Obsługiwane przez usługę Blogger.