Co przygotować na świąteczny czas aby poczuć zapach pomarańczy? - lista 7 rzeczy

26 listopada

Uwielbiam grudzień - ten miesiąc jest taki magiczny! Nie wyobrażam sobie aby nie było tej atmosfery, tych światełek, tych kolorów. Wszystko musi być "świąteczne"!

W tym roku nie będzie łatwo. Nie będzie już tak samo. Nie będzie tak jak było. Ale święta i tak nadejdą. Więc dlaczego chociaż nie spróbować? 


Ale jak tego dokonać? Zawsze weekend przed 1 grudnia wyciągam wszystkie dekoracje z piwnicy, z szafek, z półek. Czuję się jak przy rozpakowywaniu prezentów, tyle że są to dekoracje. A później zabieram się za najlepszą zabawę. Dekorowanie. Bo przecież światełka same się nie powieszą a dekoracje się nie ustawią w miejsca w które chcę. 


Oto moja lista obowiązkowych rzeczy na grudzień by poczuć zapach pomarańczy: 


1. lampki 
Dużo i wszędzie. Mam kilka kartonów lampek, w różnych kształtach i rozkładam je tam gdzie się da. Nie wyobrażam sobie wieczorów bez światełek. One muszą rozświetlać ten magiczny czas. 

2. świąteczne kubki
Nie jestem fanem posiadania miliona kubków. Ale jeden chociaż musi być. Ja z siostrą mamy akurat renifery które są tak przeurocze, że grudniowe kakao zawsze pijemy w nich. Jeśli nie posiadasz takiego kubka, koniecznie spraw sobie taki, czy to bałwan, czy Mikołaj, czy jakiś inny ale musi być świąteczny - zobaczysz kakao jakoś w nim smakuje lepiej. 

3. świąteczna pościel
Zmieniła moje życie, nie wiedziałam że pościel zmieni moje postrzeganie grudnia. Ale tak się stało. Teraz nie wyobrażam sobie abym nie zasypiała z motywem świąt. Tego nie da się opisać, musisz sama się przekonać, poczuć magię.

4. dekoracje
Choinki, bałwanki, śnieżynki - i wiele, wiele, wiele więcej. Girlandy, łańcuchy, u mnie niczego nie brakuje. Bo przecież kilka choinek w różnych miejscach to nie przesada. Prawda? Lubię minimalizm, ale święta są wyjątkiem. Im więcej tym lepiej. 

5. kalendarz adwentowy
Jak ja uwielbiam odkrywać kolejne okienka. Albo w moim przypadku, bo robię własne kalendarze, otwierać domki z papieru w których pochowane są drobne upominki czy słodycze. I ta ciekawość co w dniu dzisiejszym kryje się w tym małym pudełeczku. Jaki smak? Jaki kształt? To jest taka frajda, że wygląda się przy tym jak dziecko z przedszkola. Cudowne uczucie!

6. świeczki zapachowe
Nie lubię zbyt intensywnych świeczek, ale zapachy które przypominają choinki, ciasta, lub inne świąteczne symbole są wspaniałe. Ten zapach który unosi się w mieszkaniu jest jak aromaterapia. 

7. świąteczne motywy w innych rzeczach
Sama nie mam takich ale wiem, że są z motywem świąt nawet koce, długopisy, notesy, skarpetki, fartuszki, czapki, ubrania, i wiele, wiele więcej najróżniejszych rzeczy. Więc jeśli takie masz koniecznie wykop je z czarnej dziury i używaj, czuj atmosferę i magię świąt!


Grudzień to magiczny czas w którym każdy powinien odetchnąć od pędu życia, od wojowania z pracą, od rodzinnych wojen. Grudzień to czas w którym powinniśmy szczególnie cieszyć się z tego co mamy.  


Obsługiwane przez usługę Blogger.