E jak Emocje - projekt.MARZENIA

29 marca

Jak wiadomo realizowanie marzeń wiąże się z dużymi emocjami, tymi pozytywnymi oraz tymi negatywnymi. Ale obie wersje są potrzebne. Dzięki emocjom czujemy, że to co robimy ma sens. Przeżywamy, staramy się, to emocje powodują, że tak bardzo cieszymy się i płaczemy z sukcesów lub porażek. I właśnie dzięki falom emocji wiemy że to ma sens.

Wydaje się to dziwne i pewnie nielogiczne, ale prawdy nie da się ukryć. Emocje są elementem marzeń.

Nigdy nie warto dusić w sobie złych emocji kiedy plan działania nie idzie po naszej myśli. Warto dzielić się swoimi emocjami z kimś bliskim, kto pomoże przetrwać z nami ten trudny czas. Tak samo jak warto dzielić się pozytywnymi kiedy każdy twój krok przybliża cię do realizacji marzenia. Emocje towarzyszom nam też kiedy ktoś z naszego otoczenia odnosi sukces albo porażkę. Czasami trudno jest zaakceptować fakt, że innym się udaje a nam nie. Jednak to nie powód aby wyrzucać z siebie złe słowa w stosunku do tej osoby. Trzeba wziąć się w garść, stłumić negatywy a przywołać pozytywy i zacząć działać, aby ta osoba później cieszyła się z naszych zrealizowanych marzeń.

Emocje powodują u nas rozmaite reakcje na poniesione porażki i sukcesy. Trzeba zdać sobie sprawę, że każda emocja wpływa na nas ale też na otoczenie. Chyba nie chciałbyś oberwać od kogoś niemiłym słowem, dlatego sam uważaj na swoje emocje. Pamiętaj że ty też masz w sobie ich niezliczoną ilość. Tak, nie mamy tylko tych podstawowych emocji, jak radość, gniew, smutek, satysfakcje, itd., są też takie które mieszają się wiele razy - powstają nowe, wybuchowe. Musisz nauczyć się je kontrolować.

Chyba odbiegłam trochę od sedna. Emocje są elementem marzeń, to one są odpowiedzialne za wszystko co cię spotyka, odpowiadają na sytuację w której zostałeś postawiony. Dlaczego więc emocje to część marzeń? Pewnie zadajesz sobie to pytanie czytając cały wpis. Otóż...

Emocje pomagają nam dążyć do marzeń w sposób bardzo prosty - jeśli ty wyzwalasz pozytywne emocje, to one pomagają przetrwać ci najtrudniejsze dni. To twoje nastawienie kieruje emocjami które kiełkują i chcą się wydostać. Jeśli marzysz np. o śpiewaniu a po raz dziesiąty ktoś ci odmawia występu w jakimś klubie, to złe emocje tylko czekają abyś je uwolnił. A ty właśnie na przekór musisz powiedzieć sobie "jak nie te drzwi to następne, w świecie jest milion drzwi które otwierają niesamowite zakątki" - to są pozytywne emocje które musisz wypuścić, negatywne zepchnij najdalej od siebie.

Emocje sterują tobą a ty musisz sterować nimi. Wtedy dasz radę przetrwać wszystko i spełnić marzenia. ^-^
Obsługiwane przez usługę Blogger.