3 po 3 - czyli trzy trylogie które uwielbiam

20 czerwca

Uwielbiam słowo trylogia. Czuję jakby miało w sobie moc. Ogólnie najbardziej lubię książki które są trylogią. Nie wiem dlaczego ale historia która podzielona jest na trzy części jakoś lepiej "wchodzi". Albo serie które składają się z trzech części. Właśnie dzisiaj chciałbym wam przedstawić moje trzy ulubione trylogie, które z chęcią czytam co jakiś czas.


3 po 3 - trylogia


1. "Coś do stracenia" + "Coś do ukrycia" + "Coś do ocalenia" Cora Carmack
Jest to seria nie saga, ale składa się z trzech części. Mam nadzieje że nie powstanie czwarta bo nie będzie już pasować do tej kategorii. Ale zajmijmy się fabułą. Każda z trzech części jest niezwykła, i każda pokazuje inne emocje. Ale wszystkie są niesamowicie napisane.
Pierwsza opowiada o Bliss i jej niezwykłym planie, oraz niezwykle śmiesznych konsekwencjach i wymówkach jakie z tego niezbyt dobrze zrealizowanego planu powstały.
Druga o przyjacielu Bliss - Cade, który zgadza się na dziwną prośbę dziewczyny która niespodziewanie dosiada się do jego stolika. Lecz ta prośba okazuje się nie taka łatwa.
Trzecia jest o przyjaciółce Bliss - Kelsey, która po studia postanawia uciec od wszystkiego, podróżując po Europie i zatapiając smutki w alkoholu. Pewien Jackson pomaga jej znaleźć siebie, jednak on sam jest za bardzo tajemniczy. 
Wszystkie trzy części są niesamowite, pierwsza jest pełna humory, druga niezwykle wrażliwa, a trzecia pokazuje co jest ważne. To trzeba przeczytać. I czyż okładki nie są przepiękne?!

2. Trylogia czasu: "Czerwień rubinu" + "Błękit szafiru" + "Zieleń szmaragduKerstin Gier
Zakochałam się w tej sadze od pierwszego przeczytania. Mimo iż wiele się dzieje, to tak bardzo się wciągnęłam, że nie mogłam przestać czytać.
Opowiada o Gwen która odkrywa, że jest posiadaczką genu umożliwiającego podróżowanie w czasie. Kiedy dowiadują się o tym pewne osoby Gwen będzie musiała podróżować aby nauczyć się kontrolować swoją moc, i aby zmierzyć się z niewygodnym planem jaki dla niej przyszykowali. A do tego jeszcze będzie musiała podróżować z przystojnym Gideonem, który chyba jej nie lubi. 
Po pierwsze - nasze okładki są najpiękniejsze, zobaczcie z innych państw tutaj. Po drugie - nie wiem dlaczego ale te okładki zmienili nam na identyczne jak niemieckie, co jest moim zdaniem fatalnym pomysłem. A po trzecie - powstały filmy do każdej części i są nie tak dobre jak książki, ale fajnie je zobaczyć.

3. "Dotyk Julii" + "Sekret Julii" + "Dar Julii" Tahereh Mafi
Wielu osobom nie podoba się ta saga. Mnie jednak przypadła do gustu, ale nie ma co się dziwić, bo takie nierealne tematy to jest to! Tu nie było inaczej, chociaż to była pierwsza taka saga w której były poskreślane zdania. Coś niebywałego.
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha. 
Ogólnie nie powinnam tej sagi tutaj wpisywać ponieważ jak głoszą najnowsze wieści, powstanie czwarta część opowiadające dalsze losy Julii i Warnera - dwa tygodnie po wydarzeniach z ostatniej części. Ma powstać kolejna trylogia, czyli kolejne trzy części. Piszę trylogia ponieważ to mają być niby dalsze losy ale jakby nowa historia. Czwarta część ma być w 2018 roku. Szczerze to nie lubię jak autorzy wracają do fabuł które tak jakby się skończyły. Dla mnie to skończony temat, te emocje bohaterów, to wszystko przeżyłam i nie chcę psuć tego nową częścią. Ale, co ja tam mogę. I tak pewnie przeczytam.


Zapewne czytałam więcej trylogii, ale jakoś te zapadły mi najbardziej w pamięci i pewnie dlatego się tu znalazły. I jak? Czytaliście którąś? Lubicie? A może macie coś nowego dla mnie? Chętnie przygarnę (do przeczytania)! ^-^

*wszystkie okładki i opis Dotyk Julii pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl
Obsługiwane przez usługę Blogger.