Dzień Kobiet - bo jesteś idealna

08 marca

Zawsze chciałam być inspiracją dla innych. Zaczęło się od szkoły podstawowej. Wtedy chciałam być sławna i znana bo to było takie super! Dopiero z biegiem czasu zdałam sobie sprawę, że sława ma nie tylko zalety ale i wady. Wszyscy podziwiamy kogoś, czy to piosenkarzy, aktorów, czy osoby znane z innych dziedzin życia, którzy dzielą się z nami swoim światem. Chcemy być jak oni, ja też chciałam być czyimś światem. 

Jednak w całym tym szumie zapominamy o jednym - o nas samych. Po co chcemy być jak inni kiedy jesteśmy idealni?

Mimo przeciwności losu, mimo wielu niepowodzeń i ciągłych stopniach które prowadzą tylko do góry, jesteś najlepszą wersją siebie. Nie pozwól by ktoś inny mówił że jest inaczej. Każda z nas jest warta miliony dolarów, każda z nas ma w sobie tysiące drobnych, unikatowych cech. Każda z nas jest jedyna w swoim rodzaju. Nawet diament jest unikatowy, albo płatek śniegu czy gwiazda na niebie. 

Było wielu malarzy, naukowców, muzyków - ale czy Picasso i Van Gogh malowali tak samo? Na świecie było i jest tysiące malarzy ale nigdy nie malowali tak samo. Każdy ma swój styl. Nawet jakbyś idealnie skopiowała obraz jakiegoś twórcy to i tak udowodnię Ci że to unikatowe dzieło, twoje. Ponieważ każda z nas inaczej trzyma pędzel, pod innym kątem rozprowadza farbę, nawet nacisk pędzla czy ilość farby rozprowadzanej na płótnie ma znaczenie. Wiele dowodów w każdej dziedzinie udowodni ci że jesteś jedyna w swoim rodzaju mimo iż zajmujesz się tym co robi wielu. 

Na tym polega bycie idealnym - na indywidualności.

Moja walka z tym uczuciem, by być dla kogoś światem, trwała bardzo długo. Jednak udało mi się przezwyciężyć ten stan w którym muszę udowadniać, że jestem coś warta. Ponieważ ja niczego nie muszę, ja wiem że jestem jedyna w swoim rodzaju. Czasami, jak każdy, miewam gorsze dni ale potrafię zmienić myślenie, bo jestem warta więcej niż wszystkie diamenty na ziemi. Tak jak ty. 

Cieszę się, że potrafię i mogę dobrym słowem przekazać jak bardzo każda z nas powinna być dumna z tego kim jest. Każda z nas jest wyjątkowa, i że właśnie ta wyjątkowość sprawia iż jesteśmy idealne. Poza tym dla wszechświata każda z nas jest idealna - jak gwiazda.

W Dniu kobiet każda z nas powinna zrobić coś dla siebie dlatego przeczytaj Kup sobie kwiaty i Prawdziwą kobietą jest każda kobieta - warto :)
 
Pamiętaj - Jesteś idealna taka jaka jesteś więc nie pozwól innym wmówić sobie że jest inaczej. 

Obsługiwane przez usługę Blogger.