5 romantycznych filmów o ślubie, po ślubie, bez ślubu

13 maja

Nie zawsze jest tak że ślub to nasza bajka, czasami zdarza się że ślub to dopiero początek czegoś nowego. A gdyby tak wziąć ślub i o tym nie wiedzieć? Albo gdy jednak ślub to nie happy end? Lub co by się stało gdybyś chciała wziąć ślub a okazałoby się że już jesteś mężatką? 

Śluby są fajne. A właściwie cała ta otoczka przed tym wielkim dniem. Bo tyle już programów powstało na ten temat, tyle filmów, że czasami ciężko jest znaleźć film który pokazywałby co jest po tym wielkim dniu. Ale z drugiej strony kto chce słuchać jak to jest być żoną/mężem gdy się ślubu nie pamięta?

Bo co właściwie można zrobić gdy masz na palcu obrączkę a twój mąż nie jest twoim narzeczonym? Albo nagle okazuje się że masz męża a wcale nie brałaś ślubu? Lub wyszłaś za mąż a mąż nie jest oficjalnie twoim mężem? Właśnie o tym są poniższe filmy, pełne humoru i zwariowane, a czasami nawet dają do myślenia. Bo czy to takie złe wyjść za mężczyznę swoich marzeń nie wiedząc o tym że to ten? 


5 romantycznych filmów o ślubie, po ślubie, bez ślubu*okładki pochodzą z filmweb.pl i imdb.com


Uwielbiam cztery pierwsze filmy, piąty nie za bardzo, ale pasuje do tematu. Są zabawne, pełne humoru, czasami wkurzają, czasami śmiejemy się z absurdalnych scen. Ale właśnie na tym polegają komedie. Są dobre na poprawę humoru. 

Do tej pory pojawiło się kilka list z komediami romantycznymi ale też dwa posty z listami filmów o ślubach:
1. 10 romantycznych filmów ze ślubem / weselem w tle

Uwielbiam zakręcone historie - tak śmiesznie pokazują że życie to nie tylko przejście z punku A do punktu B, że gdzieś pomiędzy jest jeszcze milion innych kroków. Zawirowania w historii nadają charakteru fabule i pokazują bohaterów w innym świetle. Widzimy jak zmieniają się pod wpływem sytuacji które są dla nich nowe. I dzięki temu wierzymy że każdy może się zmienić, że zmiana jest dobra. Chociaż czasami mamy wrażenie że jest odwrotnie. 

Może dzisiaj, właśnie dla odmiany, włączę sobie jeden film z powyższej listy aby się pośmiać, i zaczerpnąć od bohaterów dobrego humoru. 

Miłego seansu!

Obsługiwane przez usługę Blogger.