10 lat bloga Nieprzytomne Myśli

10 września

Kolejny rok do przodu. Nie tylko my stajemy się coraz starsi, ale też nasze działania nabierają swoich lat. Wspomnienia też stają się coraz odleglejsze, a zapisują się tylko daty które przypominają nam jak czas leci do przodu. 

Mój blog ma już 10 lat. Właśnie dzisiaj, ale 3653 dni temu dopiero co powstał pierwszy wpis, a dzisiaj już nawet ich nie liczę. Na początku były to tylko moje myśli, ale z czasem zaczęły pojawiać się inne posty które mnie interesowały. I tak przez lata formowało się moje miejsce w sieci. Aż do dnia dzisiejszego, gdzie czasami mam milion postów a czasami jak w westernach - przeleci ta kulka suchej trawy. Ale tak samo bywa w życiu. Potrzebujemy chwil przerwy aby na nowo mieć moc do robienia czegoś niesamowitego. 

Ciekawe jak będę odbierać swojego bloga za kolejne 10 lat. Nie usunę go to zbyt ważne miejsce dla mnie, a czy będę jeszcze pisać? To się okaże za 10 lat. 

Przeważnie tego dnia robię wielkie podsumowanie i piszę jakie mam plany ale nie tym razem. Mam za sobą bardzo ciężkie 2 miesiące które pokazały mi, że muszę inaczej spojrzeć na swoje miejsce we wszechświecie. Pokazały mi jak ważne jest spełnianie marzeń - teraz, a nie odkładanie ich na później, bo później może być już za późno. Pokazały mi że trzeba się cieszyć drobnymi rzeczami bo możemy nie mieć już takiej możliwości. Pokazały mi że trzeba doceniać każdy oddech dopóki możemy oddychać. I pomimo tego co dzieje się na świecie musimy robić to co kochamy, być z tymi których kochamy najbardziej, i nigdy, ale to nigdy nie poddawać się gdy ktoś nam rzuca kłody pod nogi. 

Trzeba doceniać każdy dzień, każde działanie, każdą myśl, każdy uśmiech drugiego człowieka. Trzeba też uczyć się i chłonąć wszystko w około. Bo nigdy nie wiesz kiedy będzie twój ostatni dzień na tej planecie. W ogóle we wszechświecie. "Carpe diem" to nie tylko słowa - to obietnica. 

Dla kogoś kto nie przeżył traumy te słowa nie będą nic znaczyły. Ale dla kogoś kto wie co to strata - te słowa będą jak most łączący ciebie z tą drugą osobą która potrafi zrobić wszystko - będą dawać nadzieję. 

Także, życzę sobie jeszcze wiele lat blogowania, tym bardziej że odnowiłam domenę na kolejny rok. 
A każdemu kto myśli że ma jeszcze czas chcę powiedzieć - może i myślisz że masz, i to jest ok, ale pomyśl jakbyś go nie miał i właśnie teraz zrób to co odkładasz na później. Uwierz, będziesz mi za to wdzięczny. 


Obsługiwane przez usługę Blogger.