Etykiety na prezenty [do druku] + pomysły na pakowanie prezentów

17 grudnia

Święta już za tydzień! Więc teraz jest najlepszy moment aby zapakować prezenty. Ładnie zapakowany prezent nie tylko fajnie wygląda na zdjęciach na Pinterest ale również może sprawić miłą niespodziankę. Odnoszę wrażenie, że czasy torebek czy zwykłych kolorowych papierów z motywem świat stają się trochę nudne. Zauważyłam że teraz zaczynają królować prezenty które przyciągają wzrok ale i są tak jakby w 3D - czyli mają jeszcze jakiś akcent związany ze świętami. 

Niezmienna jednak pozostaje informacja dla kogo jest prezent - czyli etykiety na prezenty. Bo jeśli jest dużo prezentów to skąd możemy wiedzieć który jest nasz? I tutaj pomagają etykietki. 

Mam kilka darmowych szablonów które można wydrukować, wyciąć i przywiązać do prezentu. Jednakże jeśli ktoś chce, część z etykiet można wydrukować na papierze samoprzylepnym i etykietka staje się naklejką. Świetne rozwiązanie dla tych którym robienie kokardek ze wstążek sprawia problemy. 


Etykiety znajdziecie tutaj: Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 / Link 5

Kilkanaście propozycji etykiet w jednym miejscu: Link 1 / Link 2 / Link 3 <- warto zajrzeć

Poza tym jeśli w Google wpiszecie "etykiety na prezenty" to wyskoczy niezliczona ilość propozycji w których można utonąć. Jestem pewna że każdy znajdzie cos dla siebie, cos w swoim stylu, ale też i dla odpowiedniej osoby: dzieci czy dorosłych. Dodatkowo jeśli ktoś nie ma zdolności manualnych bo etykiety trzeba będzie wyciąć, to zawsze można kupić gotowe. Chodzi przecież o pamięć. 


Źródło: pinterest "christmas gift wrapping ideas"

Zamiast standardowych etykiet można też zrobić inicjał imienia i przyczepić w formie etykiety. Chociaż standardowe etykiety są takie słodkie i jest tysiące wzorów i w milionie kombinacji, i tylu kształtach. Jest tego po prostu bardzo dużo do wyboru.

Pakowanie prezentów też nie musi być nudne, kolorowy papier może iść do lamusa. Ostatnio trendem jest jednolity papier w masą ozdób. Wszelkiego rodzaju drobne dekoracje doczepione do wstążek, albo bombki, czy słodycze, aż po pachnące kawałki świerków. Albo całkiem coś innego jak - zrobienie prezentu jako paczki nadanej pocztą wprost z bieguna (ostatnie foto). Wybrałam powyżej tylko kilka zdjęć, ale długo nie mogłam się zdecydować, tyle jest tych propozycji. 

Jednak jeśli nadal trzymacie kolorowe papiery z zeszłego roku (jak ja) to i one też mogą stać się "nie nudne". Wystarczy dorzucić im wielkie kokardy, albo czy kilka etykietek aby wydawało się że są one jak efekt 3D. Dlaczego święta nie są cały rok? Może kiedyś wykorzystałbym każdy pomysł jaki znalazłam w necie. 


Uwielbiam święta i wszystkie te aspekty związane ze świętami - opakowania, dekoracje, aranżacje, pomysły DIY i wiele innych. Mogłabym całymi dniami siedzieć i szukać, próbować i wymyślać kolejne niesamowite rzeczy. 

Jednak czas na pakowanie prezentów, idę drukować i ozdabiać co się da. 

Obsługiwane przez usługę Blogger.