Wielkanocne filmy - 1 film, 1 bajka

01 kwietnia

Wielkanoc nie jest tak popularna jak Boże Narodzenie, dlatego też filmowcy nie tworzą filmów w atmosferze króliczków i zająców. Nie mówię tutaj o filmach które przedstawiają smutną część tego święta - jak film "Pasja". Tylko o tych z zabawą i miłością. 

Brakuje mi filmów które radowały by się z tego święta - ponieważ chodzi w nim o drogę cierpienia ale i radość na końcu. Wielkanoc jest wspaniałym świętem które też trzeba obchodzić z całym bagażem dekoracji i tradycji. 

Jeśli jeszcze nie masz akcentów typowych dla Wielkanocy zapraszam TUTAJ, znajdziesz kilka pomysłów na dekorację ale też na małe prezenciki dla najmłodszych, i nie tylko. 


Wielkanocne filmy - 1 film, 1 bajka

Z tych ciekawszych filmów jakie znajdują się na wyciągniecie ręki są dwa poniższe. Pierwszy dla dzieci i dorosłych, drugi dla dorosłych i romantyczek. A co!


HOP
 - czyli coś dla dzieci, rodziny

Film/bajka którego bohaterem jest Zet, Zając Wielkanocny, potomek słynnej zajęczej rodziny, która co roku w czasie Wielkanocy przynosi dzieciom słodkie prezenty. Ale Zet ma inne plany. Chce zostać... perkusistą w zespole rockowym! Wyrusza więc z domu na Wyspie Wielkanocnej, by w wielkim świecie spełnić marzenia o karierze. Spotyka fajtłapowatego Freda Królickiego, który pomaga zającowi wystąpić w programie muzycznym. Fred jest nawet gotów rozdawać dzieciom wielkanocne słodycze w przebraniu zająca! Tymczasem na Wyspie Wielkanocnej podstępny kurczak Carlos opracowuje chytry plan przejęcia zadań Zająca. Dzieci nie dostawałyby już cukierków, tylko... ziarno dla kur! Czy Zet wraz z Fredem zdołają ocalić tradycję? A może Zet będzie wolał karierę rockmana?


Wielkanocna niespodzianka
- czyli coś dla dorosłych, romantyczek

Film Erin jest dyrektorką marketingu w Cavendish Chocolates i uwielbia swoją pracę. Kiedy nagle sprzedaż produktów zaczyna spadać, kobieta postanawia dowiedzieć się, co jest tego przyczyną. Pod przykrywką zaczyna zbierać informacje w fabryce. W ten sposób poznaje głównego czekoladnika firmy – Bryana który przekonuje ją, że automatyzacja zabija kreatywność, a klienci zaczynają to widzieć. Erin jest podekscytowana jego pomysłami na produkty wielkanocne. Podczas wspólnej pracy para zbliża się też do siebie. Co z tego wyniknie?

* opis i okładki pochodzą z serwisu filmweb.pl


Wielkanoc jest tak bardzo kolorowa, wesoła, i zwiastuje wiosnę. W tym szczególnym sezonie najbardziej uwielbiam tulipany, one swoimi kolorami sprawiają że cały świat nagle staje się radosny. Nawet ponury dzień wydaje się mniej smutny.

Obsługiwane przez usługę Blogger.