Wielkie KULTURALNE podsumowanie 2017 roku

15 stycznia

(tytuł) Może nie od razu takie wielkie, bo dopiero od maja zaczęłam pisać kulturkę. Ale to i tak osiem miesięcy notowania wspaniałych kadrów, które chciałabym teraz zebrać w jedno. Wiem, szalona jestem! Tyle filmów, tyle muzyki, tyle książek. Dużo tego, jednak zrobię coś czego się nie spodziewacie.

A mianowicie pokażę wam tylko to co było najlepszego w danym miesiącu, tzn. napiszę. A jeśli kogoś coś zainteresuje to zapraszam pod odpowiedni post, wystarczy kliknąć w miesiąc :D Nie będę przedłużać...


WIELKIE KULTURALNE PODSUMOWANIE 2017 ROKU


MAJ był początkiem. To właśnie tego miesiąca postanowiłam, że fajnie będzie jak zacznę spisywać to co przewinęło się przez moje życie - muzykę, filmy, książki. W tym miesiącu w muzyce nie było mocnego akcentu. Za to przeczytałam 7 książek i obejrzałam 17 filmów. Numerem jeden był film "183 metry strachu".

CZERWIEC przyniósł mi spokój w muzyce, 0 przeczytanych książek, i aż 27 filmów. Numerem jeden oczywiście byli "Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara", ale nie można zapomnieć o wspaniałym filmie "Umysł przestępcy".

LIPIEC to ciągłe słuchanie Despasito :D i płyty Paramore "After Laughter'. Książki żadnej nie było. Za to filmów było 26 a numerem jeden był przepiękny film"Witaj w domu". Był to też miesiąc jakiegoś głodu wampirzego bo musiałam sobie zrobić maraton "Zmierzchu" a później w kółko słuchałam "Bella's Lullaby".

SIERPIEŃ był latino i niesamowitej płyty Imagine Dragons. Przeczytałam 3 książki i obejrzałam 16 filmów. Chyba najlepszym filmem okazał się "Niepamięć". Jednak ten miesiąc nie był super pod względem nowości, dlatego puściłam sobie "Krainę Lodu" ma pocieszenie :D

WRZESIEŃ to był hit (nadal jest) "Walk on water" 30 second to mars, ta piosenka jest super! Przeczytałam dwie książki i obejrzałam tylko 9 filmów, najgorzej z całego roku (z ośmiu miesięcy). Bezkonkurencyjnie wygrali "Pasażerowie", ten film trzeba zobaczyć.

PAŹDZIERNIK najlepszy muzyczny miesiąc, tyle wspaniałych piosenek, aż chce się słuchać w kółko, nie dam rady wybrać jednej - ok dobra dobra, "Mayores" Becky G. Za to książek było 0. Filmów znowu było mało, tylko 10. Hitem oczywiście był film który widziałam w kinie czyli "Linia życia".

LISTOPAD był zaskoczeniem, bo tyle muzyki chyba nikt nie przesłuchał naraz, hahaha. Zobaczcie wszystko pod postem, a chyba najlepsza piosenka to "Echame la culpa" Luisa i Demi. No i oczywiście płyta Demi i Linkin Park - będę wielbić po wsze czasy. Filmów znowu było malutko, tylko 11. Numerem jeden będzie "SMS do Ciebie" przecudny film.

GRUDZIEŃ to najlepszy miesiąc. W głośnikach świąteczne piosenki, ale była jedna perełka - "So far away" Martin Garrix i David Guetta, no i oczywiście Eminem "River". Książek zero, chociaż zaczęłam jedną, lecz nie skończyłam. A filmy to przeszły rekord - 35 obejrzanych. Królowały świąteczne opowieści, z tej kategorii wygrały dwa "Gwiazdkowy uśmiech losu" i " Świąteczna piosenka", ale hit nad hitami to "Laski na gigancie" tak dobrego filmu dawno nie widziałam!


Robię podsumowanie książkowe osobno, ponieważ tak ciekawiej pokazane jest co mi się udało przeczytać, i ile tego było.
⭐/
1. "Czas żniw" Samantha Shannon 
2. "Purgatorium. Wyspa Tajemnic" Eva Pohler 
3. "Zakon Mimów" Samantha Shannon 
4. "Żelazny cierń" Caitlin Kittredge 
5. "Ps. I love you" Kasie West 
6. "Chłopak z innej bajki" Kasie West 
7. "Fatalna lista" Siobhan Vivian
8. "Tysiąc pieter" Katharine McGee 
9. "Blisko ciebie" Kasie West 
10. "Podbój" Elle Kennedy 
11. "Chłopak który chciał zacząć od nowa" Kirsty Moseley 
12. "Chłopak który o mnie walczył" Kirsty Moseley 


Tak wygląda moje KULTURALNE podsumowanie poprzedniego roku. Nie zliczę ile było muzyki, bo ona towarzyszy mi codziennie. Nie mogę spędzić dnia bez niej bo inaczej umieram. Nie podoba mi się za to ilość książek, bo wcześniej czytałam więcej. Oby ten rok był lepszy. Na sam koniec moje ukochane filmy, wyszło 151, od maja do grudnia, to średnio 18-19 filmów na miesiąc. To całkiem spoko jak na mnie :D

Ciekawe co Wy zapamiętaliście z poprzedniego roku jeśli chodzi o kulturkę? =]
Obsługiwane przez usługę Blogger.